Tenerifes mirkļu mozaīka 2.daļa: Praktiski ieteikumi gatavojoties ceļojumam uz Kanāriju salām

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Palūkojoties, cik daudz informācijas un ceļojuma aprakstu par Kanāriju salām atrodami internetā, nav šaubu, ka tas ir viens no populārākajiem galamērķiem eiropiešu ceļotājiem. Tās ir Eiropai tuvākās eksotiskās salas, kurās visu gadu valda maigs, silts klimats, kas pievilina ceļotāju miljonus, salās ir sastopama apskaužama dabas un ekosistēmu daudzveidība –  piekrastes pludmales, priežu meži, lauru koku audzes, kalnu un klinšu masīvi, mēness virsmai līdzīgi skati, vulkānisko iežu un smilšu lauki u.c. Tāpēc vien ir vērts braukt, lai sniegtu baudu acīm un dvēselei.

Pirmajā rakstā vairāk pievērsos ceļojuma sajūtām – Tenerifes mirkļu mozaīka, 1 daļa. Otrajā daļā – praktiski padomi un ieteikumi ceļojumam uz Kanāriju salām. Jāatzīst, ka pati gatavošanās bija pietiekami saspringta un plāni mainījās ik nedēļu, stabilitāte iestājās tikai īsu brīdi pirms ceļojuma.

Mūsu ceļojuma laiks: 5.-15.novembris, 10 naktis

Ceļotāju skaits: 5 pieaugušie

Ar ko sākt?

Pirmais, ar ko būtu jāsāk – ceļošanas veids, čārterreiss ar viesnīcu  vai pašu plānots ceļojums. Čārterus piedāvā Latvijas lielākās tūrisma aģentūras, var mēģināt meklēt piedāvājumus arī no Lietuvas lidostām.

Ja nav akciju, vienai personai TezTour vai Novatours piedāvātie ceļojumi ar viesnīcu un lidojumu vienai personai uz 7 naktīm var būt ap 700 eur un uz augšu. Ja izdodas atrast lētākus piedāvājumus, tad ļoti labi, esmu dzirdējusi par 350 eiro par lidojumu un viesnīcu uz 7 naktīm, kas jau ir izcili labs gadījums.

Runā, ka septembrī ir neliels brīdis, kad cenas ir zemākas pēc vasaras lielā tūristu buma, kā arī janvārī, februārī. Tas attiecas arī uz viesnīcām un ieejas maksām tūrisma objektos.

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Aviobiļetes

Aviobiļetes skatījāmies 3-4 mēnešus pirms plānotā ceļojuma. Tiešo lidojumu piedāvā Teztour, ap 350 eiro vienai personai Rīga – Tenerife – Rīga. Viennozīmīgi lētāk būs lidot ar pārsēšanos, meklējot lidojumus, man noderēja šādas saites:

 • tripthis.eu/
 • tenerife.lv
 • aero.lv
 • flysiesta.lv

Aviobiļetes caur Londonu Lutonu un atpakaļceļā caur Londonu Stanstedu kopā izmaksāja ap 170 eiro vienam, izmantojot 3 aviokompānijas  – Ryanair, Easyjet,  Wizzair. Lētāk var atrast, ja ceļojuma laiks nav noteikts, mūsu gadījumā, mēs orientējāmies uz novembri, kā arī, ja nav iebildumu kādu nakti turpceļā vai atpakaļceļā nakšņot lidostā.

 Pašu plānotam ceļojumam jārēķinās ar papildus stresa situācijām. Kaut gan nav teikts, ka čarteri nekavē vai nemaina plānus. Tas var notikt tāpat, tāpēc jau ceļošana ir tik interesanta un neprognozējama. Traki ir tad, ja aviokompānija, ar kuru grasies lidot, nobankrotē, viss ieguldītais darbs vējā un jāsāk meklēt jauns lidojums. Mūsu gadījumā izbaudījām, kā tas ir, kad nobankrotē aviokompānija, ar kuru paredzēts lidot (Monarch Airlines). Swedbank atgrieza naudu par aviobiļetēm, tas ir pluss, taču mūsu nervi izturēja pamatīgu spriedzi, kamēr centāmies mēnesi pirms ceļojuma sameklēt alternatīvu lidojumu, ko arī izdevās atrast, par brīnumu, pat par dažiem eiro lētāk.

Vēl vienu pārsteigumu izstrādāja Ryanair, mainot savu bagāžas politiku un no 1.novembra neatļaujot ienest kabīnē standarta rokas bagāžas koferi 55x25x40 cm, ja nu vienīgi pasažieris ir iegādājies prioritāro iekāpšanu. Un tas vēl nebija pats trakākais – nē, jautrība turpinājās tad, kad oktobra vidū Ryanair paziņoja, ka tomēr jauno politiku ieviesīs no 15.janvāra, dodot ilgāku laiku pasažieriem pielāgoties, taču  daļai mūsu lidojumu jau bija nopirkti priority.

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Noteikti pēc katras meklēšanas reizes datora iestatījumos jāizdzēš sīkdatnes un meklēšanas  vēsture no datora, citādi aviokompāniju sistēmas piefiksē darbības un atkārtoti meklējot, lidojumu cenas paliek augstākas. Bez tam, pērkot aviobiļetes, jāpārbauda vai izdevīgāk pirkt pa vienai biļetei (Ryanair) vai visiem kopā (Easyjet).

Iesaku uzmanīties no iespējamām sistēmas kļūdām, rezervējot konkrētas sēdvietas. Lai arī visu aizpildīju pareizi, samaksu veicu, Ryanair vietu rezervēja pavisam citam pasažierim no mūsu pulciņa citā lidojumā. Ryanair palīdzības dienests neko šajā gadījumā tā arī palīdzēt nevarēja.

Un pats pēdējais  jautājums – vai Londonas Stanstedas lidostā var paspēt uz nākamo lidojumu, ja starp lidojumiem ir 1 stunda 20 minūtes, un Londonas – Lutonas lidostā, ja strap reisiem ir 1 stunda 40 minūtes? Daudzi ceļotāji šo jautā forumos un saņem dažādas atbildes, pārsvarā tomēr negatīvas. Mēs ne tikai paspējām uz saviem reisiem, bet sanāca laiks arī apmeklēt labierīcības, nopirkt ūdeni, un pameklēt Kindlā lasāmgrāmatas. Ja vien lidostā nav izsludināts ārkārtas stāvoklis, nav vajadzīgs ierasties 3-4 stundas pirms lidojuma. Risks nepaspēt, protams, pastāv vairāku iemeslu dēļ:

 • pirmkārt, ja tas ir rīta lidojums, lidostā vienmēr būs vairāk ļaužu, garākas pārbaudes pie pasu kontroles. Pasu kontrole Londonas lidostās, ielidojot no Šengenas zonas, notiek divas reizes, pie ielidošanas un pie izlidošanas.
 • Ja pirmais lidojums līdz Londonai Stanstedai vai Lutonai, vai citai UK lidostai kavējas kaut par pusstundu, risks nokavēt paliek arvien reālāks.
 • Ne vienmēr, bet reizēm lidostās tiek apmācīts jaunais personāls. Manā pieredzē ir viens lidojums, kurā man pazīstams puisis nokavēja reisu, kaut gan starp lidojumiem bija 4 stundas. Iemesls visai prozaisks – izejot bagāžas kontroli stundu pirms lidojuma, darbinieki viņu pārtvēra un kopā ar dažiem citiem izvēlētiem upuriem-pasažieriem nodeva rokās jauniņajiem, kuri gandrīz stundu mācījās vandīties pa ceļasomām. Rezultāts, dabiski, ne visai iepriecinošs.
ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Autonoma

Ielidojot Tenerifes dienvidu lidostā, uzreiz tapa redzams, kura ir vispopulārākā autonomas firma Tenerifē – Autoreisen, jo pie šīs firmas lodziņa stāvēja visgarākā nupat iebraukušo tūristu rinda. Mūsu izvēle bija Goldcar, tomēr iesaku uzmanīties ar šo firmu, jo Goldcar nav savas rezervācijas sistēmas, savus pakalpojumus viņi piedāvā caur brokeriem, līdz ar to, var sanākt tā, ka lidostā uz vietas jāmaksā par pilno apdrošināšanu vēlreiz, lai gan tā tika paņemta jau veicot rezervāciju internetā. Labas atsauksmes ir arī par Cicar.

Skūterus iesakām nomāt salonā Cooltra, kurai ir bāzes vietas galvaspilsētā Santa Cruz de Tenerife un Las Americas kūrortā, kā arī skūteru piegādes punkti lidostās un Puerto de la Cruz. Ar šo firmu bija lieliska komunikācija,  viens skūteris (125 cm2) maksāja 37 eiro par 10 stundām + ekstra ķivere 5 eiro.  Viss aprīkojums kā jauns.

Autonomas vietnes – http://www.arcarhire.com, cicar.com

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Naktsmītnes

Jāpiekrīt apgalvojumam, ka naktsmītnes Kanāriju salās atrast ir grūtāk nekā sameklēt piemērotus lidojumus. Rezervējot naktsmītni, jāievēro šādi nosacījumi:

 • Salas ziemeļos un austrumos būs vēsāks nekā dienvidos un rietumos, piemēram, novembrī Los Cristianos, Los Gigantes piekrastē bija pat 31 grāds, tajā pašā laikā Santa Cruz de Tenerifes apkārtnē – 26 grādi. Silts jebkurā gadījumā.
 • Dienvidos ir izvietoti lielākie salas kūrorti Costa Adeje, Las Americas, Los Cristianos, vairāk izklaižu iespēju, sakoncentrēti piedāvājumi, sasniedzamā attālumā ir ekskursiju piedāvājumi, ēstuves, veikali un pludmales. Ziemeļos var apmesties, ja nav iebildumu būt klusākā vietā, kur dzīvo vietējie un izmantot auto nokļūšanai uz tālākām salas vietām.
 • Vienmēr jāapskatās, cik tālu naktsmītne ir no jūras un kā ar piekļūšanas iespējām – vai nav iebildumu, ja apartamenti atradīsies augstu kalna nogāzē.
 • Tenerife ir ļoooti populārs galamērķis, viesnīcas un apartamenti tiek izķerti pat gadu iepriekš,  tāpēc naktsmītnes vajadzētu skatīties vismaz 6 mēnešus iepriekš, 2 vai 3 mēneši pirms ceļojuma ir par vēlu, jo cenas aug astronomiski. Mūsu gadījumā trīs istabu apartamenti bez ēdināšanas uz 9 naktīm  pieciem cilvēkiem izmaksāja 720 eiro, rezervējot nedaudz vairāk kā 2 mēnešus iepriekš. Teorētiski 16 eiro uz cilvēku par nakti. Skatoties naktsmītnes pēc pusgada, ir iespēja rezervēt divvietīgu numuru Tenerifes dienvidos uz 7 naktīm ar iekļautām brokastīm un vakariņām sākot no 450 eiro.
 • Variantu ir daudz – rezervēt dzīvokli vai māju no vietējiem (airbnb.com), meklēt viesnīcu ķēdes, rezervēt caur Teztour vai Novatours utml., ja ceļo divatā, var izmantot vietējo latviešu viesmīlību (Facebook grupa Latvieši Tenerifē).
 • Lai arī naktsmītnes skatījāmies daudzos saitos, beigās tomēr uzvarēja booking.com, jo tur atradām izdevīgākos variantus.
 • Par ēdināšanu – labāk ņemt uzreiz naktsmītni ar iekļautām brokastīm un vakariņām, pusdienošanu paredzot salas izbraucienu laikā vietējos restorāniņos. Ēšana Tenerifē izmaksā diezgan dārgi, tāpat arī produktu pirkšana un gatavošana pašiem. Vidēji viena ēdienreize diviem izmaksā 20-30 eiro. McDonalds, protams, ir  lētāks – ap 15 eiro uz diviem, bet katru dienu izvēlēties tādu pārtiku nav prāta darbs. Starp citu, kafija gan ir lēta, sākot no 80 centiem.

Citas noderīgas saites:

http://lv.salidziniviesnicas.lv/

https://www.volcanoteide.com/en/altaviste_refuge

https://www.tenerifeloca.com/

http://www.hotelscombined.lv

http://www.airbnb.com

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Varbūt kādu ekskursiju?

Tenerife ir pietiekami liela, lai varētu izvēlēties dažāda veida atpūtu. Vēlies izbraukt ar džipiem saulrietā kalnos? Atpūsties uz luksusa klases jahtas ar All inclusive iespēju? Ar gidu noiet pa Maskas ielejas aizu līdz pat okeānam? Traukties ar  kvadracikliem vai skūteriem pa ceļiem, kuri šķiet neiedomājami lieliski?  Vēlies masāžu pludmalē, izbraucienu ar vīna degustāciju, ekskursiju uz Fuerteventeru, La Gomeru vai Grankanāriju? Kāpienu Spānijas augstākajā virsotnē, zvaigžņu vērošanu, laisku dienu melno smilšu pludmalē, niršanu, snorkelēšanu, papagaiļu barošanu Loro parkā, delfīnu šovu vērošanu? Lūdzu, tas viss ir iespējams, ja vien naudu neskaiti.

Lai arī pirms ceļojuma pētīju visādus ekskursiju variantus internetā, visizdevīgāk ekskursijas un braucienus ir rezervēt dienvidu kūrortos, kuros dažādu tūru organizatoru namiņi ir ik uz soļa un var sarunāt ekskursijas lētāk nekā interneta saitos. Izpētes darbu pirms ceļojuma var veikt, lai saprastu, ko no visa piedāvājuma gribas izmantot. Ir arī latviešu firmas, kas piedāvā ekskursijas. Cenas dažādas, bet pārsvarā augstas, tomēr ar to jārēķinās, jo tūristiem tiek piedāvātas daudzveidīgas izklaides uz vairākām stundām.

Mums bija doma paņemt ekskursiju ar laivu līdz Los Gigantes klintīm, lai tuvumā aplūkotu 800 m augstās klintis. Pastaigājot pa dienvidu kūrortu ieliņām un aprunājoties ar tūru dīleriem, izvēlējāmies Best excursions ātrlaivas braucienu uz 3 stundām no Los Cristianos līdz Mascai ar uzkodām, snorkelēšanu, alu apskati, delfīnu vērošanu (35 eiro 1 personai). Ieteikums ir droši iet un runāties ar ekskursiju firmu pārstāvjiem, viņi uz vietas izstāstīs labākos piedāvājumus, sacenšoties savā starpā par tūristu piesaisti, tāpēc izdevīgi viņiem pateikt konkurentu cenas, jo tādējādi var sarunāt vēl kādu atlaidi.

Apsvērām iespēju doties uz tuvāko salu – La Gomeru, kuru apdzīvo mazliet vairāk kā 20 000 iedzīvotāju un kura lepojas ar nacionālo parku, lauru koku audzēm un zaļo veģetāciju, tomēr prāmis starp salām ir dārgs prieks. Vidēji vienam auto ar 4 cilvēkiem pārcelšanās novembrī maksāja 219 eiro turp un atpakaļ. Ekskursijas cena uz šo salu ir sākot no 60 eiro, internetā var atrast videorullīšus ar ieskatu salas apskates ekskursijā, mūs tas īsti neuzrunāja, jo šķita tāda pensionāru stila izklaide (braukalēšana ar autobusu, izlaišana fotografēšanas vietās un pusdienas, nē, paldies).

 Daudz var apskatīt dodoties izbraucienā pa salu ar auto vai skūteriem. Anagas meži ir pateicīga vieta, kuru izpētīt ar  savu transportu. Salas ziemeļdaļu klāj unikālie lauru koku meži, kas tikpat kā izzuduši no Zemes virsmas, un citi endēmiski augi, bet kalnu centrālajā daļā slejas Anagas augstākā virsotne Pico del Ingles, no kuras paveras iespaidīgi skati. Skatulaukumi ar fotovietām ir jau iezīmēti, atliek vien izvēlēties savu maršrutu un doties piedzīvojumā.

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Apskates objekti, ko var paķert auto izbraucienā pa salu

Garachico lavas baseini – baseini piekrastē, ko izveidojusi lava, tajos var arī peldēties, bet tikai tad, ja okeānā nav lieli viļņi.

Drago koks Icod de los Vinos pilsētiņā – nothing special. Īstenībā var pabrīnīties, kā spāņi sarūpē tūrisma objektu ziemeļos, izdomājot leģendu, ka koks ir vismaz 1000 gadu vecs. Nemaksājot 5 eiro par ieeju parkā, koku ļoti labi var aplūkot no skatu laukuma un vairāk nemaz arī nevajag.

Santa Cruz de Tenerife – galvaspilsētas centrā ir ļoti skaists parks, kā botāniskais dārzs, ko lēnā garā var apstaigāt stundas laikā. Var aizstaigāt arī uz vietējo tirgu un apskatīties, ko spāņi tirgo. Gaļa, siers un augļi ir diezgan dārgi, toties zivju daudzveidība ir apbrīnojama.

Playa de la Nea – ļoti laba pludmale ar melnajām vulkāniskajām smiltīm un akmentiņiem, var paķert vilnīšus.

Tenerife Pearl veikali – tie ir vairākās vietās salā, un ir vērts apmeklēt, ja ir vēlme palutināt sevi ar pērļu gredzenu vai aproci, izsmalcinātu kaklarotu par pieejamām cenām. Turklāt labs suvenīrs, kas atgādinās par piedzīvoto Tenerifē.

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Pārgājienu takas

Pārgājienu takas Tenerifē augstāk kalnos ir visās malās. Vislabāko informāciju sniegs vietējie tūrisma centri. Takas ir gan Teides apkārtnē, gan lauru koku mežos, gan piekrastes rajonos, kalnu aizās, atliek tikai izvēlēties. Interesanti tas, ka ar norādēm spāņi īpaši neaizraujas. Tatros un Alpos takas norādes ietver arī aptuveno iešanas laiku, Tenerifē tikai kilometrus. Un ir ļoti maz takas marķieru – iekrāsotie laukumiņi uz stumbriem, stabiem, akmeņiem.

Maskas aizas taka ir viena no iespaidīgākajām pārgājienu vietām. Tūristiem ir iespēja noiet visai izaicinošu pārgājienu pa senāk kontrabantdistu iecienīto aizu no mazā Mascas ciemata kalnos līdz okeāna piekrastei (tālāk vai nu var kāpt atpakaļ vai par 10 eiro braukt ar ūdens taksi līdz Los Gigantes,  pirms kāpiena auto ieteicams atstāt Los Gigantes un uz Mascas ciemu kalnos braukt ar taksi (ap 25-30 eiro).

http://www.tenerifehiking.com/

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Maspalomas kāpas, Grankanārija

Suvenīri

Kukurūzas milti – gofio

Mērces – mojo verde (zaļā) un mojo rojo (sarkanā)

Tenerife Pearl rotas

Smaržas – Tenerife del Agua

Vulkāniskās rotas

Kanāriju salu garšvielas un lauru lapas (var meklēt lielveikalos, neliela paciņa par 1 euro)

Izmaksas 1 cilvēkam (ceļojuma laiks 5.11.-15.11.2017.)

Aviobiļetes turp un atpakaļ – 170 eur (Ryanair, Wizzair, Easyjet), bez nakšņošanas lidostā, rokas bagāža

Naktsmītnes – 16 eur dienā (piecvietīgi apartamenti bez ēdināšanas, Candelaria un San Andres), 25 eur Altavista Refugio

Autonoma – uz 10 dienām kopā 212 eiro uz pieciem

Skūtera noma – uz 10 stundām kopā 42 eiro uz diviem

Ēšana – ap 150 – 200 eiro

Ekskursijas – 35 eiro

Ceļojuma apdrošināšana – 27-34 eiro (Swedbank, jo tuvāk ceļojuma dienai, jo apdrošināšana lētāka)

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Maspalomas kūrorta kāpu zona, Grankanārija

Tenerife vai Grankanārija – kuru izvēlēties?

Ja nekad iepriekš nav būts Kanāriju salās, varētu rasties jautājums, uz kuru salu labāk doties – Grankanāriju, Tenerifi vai varbūt Lanzaroti vai Fuerteventuru. Informācijas internetā ir daudz, katra sala ir unikāla pati savā veidā.

Esmu pabijusi Grankanārijā un Tenerifē. Grankanārijā ir iespaidīgas tuksneša ainavas (Maspalomas piekrastē), priežu meži, burvīgi kalnu ciemati, botāniskie palmu dārzi un tādas pašas izklaides iespējas kā Tenerifē. Savukārt Tenerifē ir Teide, divreiz augstāks par Grankanārijas augstāko virsotni. Ja man būtu jāizvēlas, trešo reizi es brauktu Grankanāriju. Tā savā ziņā ir mīlīgāka sala, un man ļoti palika atmiņā tuksnesim līdzīgie skati pie Maspalomas kūrorta, tādu Tenerifē nav.

Šajā rakstā visi foto ir no Grankanārijas ceļojuma (2009.gada decembris).

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

Nobeiguma vietā mans Tenerifes iespaidu TOP 5

 1. Kāpiens Teidē un neaprakstāmās Zvaigžņu karu filmu cienīgas ainavas

 2. Brauciens pa autoceļu TF-24 ar nepārspējamu brīvības garšu

 3. Naksnīgās pastaigas pa Tenerifes pludmalēm un pelde okeānā

 4. Pārgājiens pa  taku  Cruz del Carmen – Chinamada – Las Carboneras.  Vienkārši pasaka!

 5. Vietējo mazo spāņu restorāniņu atmosfēra, piemēram, Guachinche Tenoria San Andreas zvejnieku pilsētā

ceļojums uz kanāriju salām grankanārija praktiski ieteikumi
Grankanārija

2 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.