Latvietes karma

inta blūma latvietes karma

daiļajam dzimumam izbaudīt un sagaidīt pavasari un pirmos siltos saules starus? Var iegādāties kādu jaunu košu apģērba gabalu, uzsākt bērzu sulu kūri, audzēt zaļumus un tomātu stādus uz palodzes, bet pats galvenais, noteikti der iekustināt sevī prieku, optimismu, enerģiju un uzburt smaidu sejā katru mīļu dienu, atrodot iemeslu justies laimīgai. Pēdējo iegūt palīdzēs Intas Blūmas no sirds tapušais darbs “Latvietes karma”, ko es izlasīju, pateicoties mammas ieteikumam, ka šo darbu viņa manījusi Jāņa Rozes TOP pagājušā gada pirktāko latviešu autoru grāmatu listē. Mazliet palasot atsauksmes internetā (“laikam neesot tādu sieviešu, kas pēc grāmatas izlasīšanas neuzrakstot Intai sirsnības pilnu vēstuli”), pieķēros arī pati pie lasīšanas. 

Tiem, kas principā nelasa pašpalīdzības grāmatas, varu mierīgu sirdi teikt, ka šī nav klasiskā šāda stila grāmata. Tā ir kā personīga autores vēstule vai dienasgrāmata katrai latvietei. Bet nav teikts, ka šo darbu nevar lasīt vīrieši. Var un vajag!

Caur dziļi personīgiem latviešu sieviešu stāstiem un saviem novērojumiem autore cenšas parādīt, kā mums ikdienā saglabāt savu enerģiju un kā piepildīt sevi ar spēku, pašapziņu, harmoniju un ticību, kā veidot vislabākās attiecības ar sevi, darbu, laimi, vīrieti un ģimeni. Kā iemācīties skatīties uz pasauli ar sajūsmas un prieka dzirksteli acīs. Kā izmantot iegūtās mācībstundas un iemantot Dvēseles mieru. Daudzām atziņām es piekrītu un daudzas jau īstenoju. Nav tādu supercilvēku, kas nekad nav izjutuši nedrošību, diskomfortu atrodoties kādā situācijā, bailes un nepareizi pieņemtu lēmumu sekas, tāpēc grāmatas mērķauditorija ir ikviena Latvijas sieviete. Šo grāmatu mierīgi var dāvināt mammai, draudzenei, vīramātei, kolēģei, jo katra paņems kaut ko sev, gūs apliecinājumu, ka jau uztver dzīvi pareizi vai arī sapratīs kādu senzināmu, bet aizmirstu patiesību, vai arī beidzot saņemsies un sāks dzīvot pati sev, nevis kādam citam.

Grāmata pozitīvi noskaņo uz  neiespringšanu uz dzīves sīkumiem un nelaimēm. Pareizi jau ir, ka neviena dzīve nerit gludi un kā pa diedziņu, tāpēc negaidīsim brīdi, kad beidzot atnāks laime, bet gan sapratīsim, ka laime ir pats ceļš, nevis mistisks galamērķis.

Intai Blūmai ir blogs, kurā skartas arī grāmatā iztirzātās tēmas: http://sirdscels.blogspot.com/p/latvietes-karma.html 

Jo vairāk tu atdod, jo vairāk pie tevis var atnākt.

Visumā pastāv enerģijas nezūdamības likums, un ja tu esi kaut ko radījusi, tas ir devis savu pienesumu pasaulei… Gan labais un skaistais, gan tas, ar ko tu nelepotos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.