Lieliskas Ziemassvētku filmas un seriāli par to, kas var notikt tikai Ziemassvētkos


It’s the most wonderful time of the year”
– varu pilnīgi piekrist šiem Ziemassvētku dziesmas vārdiem. Man Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir ļoti īpašs un sevišķi pacilājošs. Lielu prieka devu var atrast visvienkāršākajās lietās un notikumos –  lēni krītošs sniegs tumšā ziemas vakarā, pastaigas pa piesnigušu egļu mežu, mandarīni, daudz mandarīnu, papīra sniegpārsliņu līmēšana logos, mājas izrotāšana ar vecu apsveikumu kartiņu un spožu rotājumu virtenēm, sveces, piparkūkas, apsveikumu gatavošana saviem mīļajiem, pacilātība, brīnuma sajūta un mīlestība, kas valda visapkārt, vārdu sakot, man patīk viss, kas saistīts ar šiem svētkiem, izņemot dāvanu pirkšanas māniju. Bet par dāvanām citreiz. Šoreiz par filmām, kas piestāv decembrim.  Gan piesnigušiem, tumšiem ziemas vakariem, ko pavadām zem siltas segas un ar karstu tējas, kakao vai karstvīna krūzi rokās vienatnē, draugu lokā vai mīļotā cilvēka tuvumā, gan rāmām, blāvas gaismas piesātinātām ziemīgām dienām, kad rosamies pa māju, gatavojamies svētkiem un fonā skatāmies jauku filmu par visu, kas var notikt tikai Ziemassvētkos.

Ziemassvētku skūpsts (A Christmas Kiss, 2011)

ziemassvētku skūpsts filma

Vendija uzsāk darbu pie pazīstamas interjera dizaineres Priscillas Holas. Kādu vakaru Vendija draudzeņu tusiņā pārģērbjas par feju un, dodoties mājās, liftā sastop pievilcīgu svešinieku, nejaušības rezultātā viņi abi piedzīvo romantisku  skūpstu, taču Vendija aizbēg, neuzzinājusi pat vīrieša vārdu. Drīz vien izrādās, ka jaukais svešinieks ir neviens cits kā Vendijas priekšnieces līgavainis Ādams, taču viņš neatpazīst Vendiju. Priscilla uzdod Vendijai izdekorēt  Ādama māju Ziemassvētkiem. Ādams un Vendija arvien vairāk laika pavada kopā, taču Vendija neuzdrīkstas atklāt patiesību par sevi.  Jauka, romantiska un mīļa filma par to, kā viens  skūpsts var izmainīt visu.

Ziemassvētku princese jeb Princese Ziemassvētkiem (A Princess for Christmas, arī Christmas at Castlebury Hall un A Princess for Castleburys, 2011)

Filma “Ziemassvētku princese” ir par ikvienas meitenes sapni – reiz sastapt savu sapņu princi un iemīlēties. Varbūt šajos Ziemassvētkos? Džūlsa viena pati audzina mirušās māsas bērnus – 7 gadus veco Mediju un spuraino pusaudzi Milo. Kad kārtējā auklīte atsaka darbu un bērni kļūst arvien nepaklausīgāki, Džūlsa pamazām krīt izmisumā un šķiet, ka šie būs bezgala skumji Ziemassvētki. Taču negaidīti pie Džūlsas ierodas svešinieks ar ziņu no mirušās māsas vīratēva, bērnu vectētiņa sera Edvarda, kurš ielūdz bērnus un viņu aizbildi pavadīt Ziemassvētku brīvdienas savā pilī Eiropā. Negribot Džūlsa pieņem ielūgumu un ierodas īstā pasaku pilī, kur iepazīstas ar sera Edvarda jaunāko dēlu Eštonu. Eštons šķiet jauks un patīkams, taču jaunajam princim ir kāda problēma – izlutināta, nejauka līgava no smalkām aprindām, kas atklāti izrāda savu nepatiku gan pret bērniem, gan Džūlsu. Kā jau pasakā pieņemts, ja ir pils un princis, jābūt arī ballei.  Sers Edvards, Ziemassvētku laika iedvesmots, sarīko svinīgu balli, kuras laikā tiek piedzīvoti pārsteidzoši notikumi un atklāsmes. Patīk šī filma, tā ir bezgala romantiska, ar humora piedevu, turklāt darbības vide ir ļoti skaista un atbilst manam klusajam sapnim par brīvdienām senā, apburošā angļu pilī ar plašu bibliotēku, mājīgu kamīnistabu, baldahīngultu, ar angliskām izpriecām – zirgu izjādēm, loka šaušanu un angļu brokastīm. 🙂

Ziemassvētku svece (The Christmas Candle, 2013)

ziemassvētku svece filma

Viena no retajām jaukajām Ziemassvētku filmām, kurā darbība notiek Viktorijas laika Anglijā. Nelielā ciematiņā Gladberijā ik pēc divdesmit pieciem gadiem Ziemassvētku priekšvakarā pie  sveču lējēja ierodas eņģelis un viena no svecēm top svētīta – tā spēj piepildīt lūdzēja vēlēšanos. Jaunais mācītājs Deivids Ričmonds gan apšauba leģendas patiesumu un netic brīnumu esamībai. Viņš mēģina ciemata iedzīvotājus pārliecināt, ka nav jāgaida uz brīnumu, taču varbūt beigu beigās Gladberija pārliecinās viņu pašu? Šo filmu uzgāju nejaušības kārtā un par to esmu ļoti priecīga. Filmas stāsts ir tieši kā radīts Ziemassvētku sajūtas radīšanai, ģimeniskuma un mīlestības piepildīta, tā spilgti izceļās ar savu vēstījumu. Aktieri, tērpi, mūzika, darbības vide, notikumi – viss, viss filmā ir brīnišķīgi. Starp citu, vienā no lomām ir angļu dziedātāja Sūzena  Boila, kura arīdzan ar savu samtaino balsi izdzied filmas oriģināldziesmu “Miracle Hymn”. Šī noteikti būs filma, kuru man neapniks skatīties katru gadu no jauna.

Brīvdienas (The Holiday, 2006)

brīvdienas ziemassvētku  filma

Īrisa (Keita Vinsleta) strādā žurnāla redakcijā Londonā  un ir bezcerīgi iemīlējusies bijušajā draugā, kurš pavisam drīz grasās precēties. Savukārt amerikāniete Amanda (Kamerona Diaza) tikko izmetusi no mājas neuzticīgo draugu. Ko iesākt divām sievietēm, kuras atklāj, ka pirmsziemassvētku laikā, kad visam būtu jābūt perfekti, netiek galā ar savu dzīvi? Jādodas brīvdienās! Pateicoties interneta vietnei, kur cilvēki uz neilgu laiku piedāvā apmainīties ar mājām, abas sievietes sarunā maiņu un katra lido pāri puspasaulei, lai sagaidītu Ziemassvētkus pavisam citā vidē.

Filma ir ļoti laba un baudāma, gan aktieru dēļ (bez jau pieminētās Keitas Vinsletas un Kameronas Diazas filmā piedalās arī lieliskais Džūda Lovs un Džeks Bleks), gan interesantā sižeta un Ziemassvētku noskaņu rosinošās vides dēļ. Nekādu stulbu joku, patīkama filma par cilvēcību, attieksmi pret sevi un citiem un to, ka vienmēr ir vērts darīt tieši to, ko vēlamies, un būt tādiem, kādi esam.

Tāda ir mīlestība (Love actually, 2003)

tāda ir mīlestība ziemassvētku  filma
Filmas “Tāda ir mīlestība” reklāmplakāts

Šī ir filma, kuru es katru gadu skatos atkal un atkal – tā ir vienlaikus humorīga, jautra, nedaudz smeldzoša, romantiska un vienkārši perfekta pirmsziemassvētku sajūtas radītāja. Tā vēsta par atšķirīgu cilvēku dzīves gaitām un mīlestības sarežģījumiem tieši pirms Ziemssvētkiem, Londonā. Laikā, kad tuvojošos svētku iespaidā  cilvēki cer un tic vairāk, kad arī dvēseles ievainojumi sāp skaudrāk un vēlme pēc ģimenes miera un mīlestības kļūst arvien lielāka.  Mīlestība un piedošana, ilūzijas un cerību sabrukums, smeldzīgas skumjas un brīnišķīgas satikšanās maģiskajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad viss kļūst iespējams. Aizkustinoša  un romantiska filma, kas atklāj, ka vienmēr un visur cilvēks alkst tikai pēc viena – mīlestības.  Lielisku angļu aktieru plejāde – Kolins Fērts, Hjū Grānts, Emma Tompsone, Alans Rikmans, Laiams Nīsons, Rovans Atkinsons, Martins Frīmans, Keira Naitlija u.c.

Aizņemties sirdi (Borrowed hearts, 1997)

aizņemties sirdi ziemassvētku filma
Filmas “Borrowed hearts” reklāmplakāts

Ketlīna ir vientuļā māte, kura  smagi strādā, lai piepildītu sapni par māju sev un savai meitiņai Zojai. Sems ir Ketlīnas priekšnieks, vientuļš biznesmenis, kuram nepieciešama ģimene, lai radītu par sevi nopietna cilvēka iespaidu un noslēgtu izdevīgu līgumu ar noslēpumaino darījumu partneri Havjēru Del Kampo.  Sems pārliecina Ketlīnu ar meitu pieņemt viņa priekšlikumu Ziemassvētkos izlikties par viņa ģimeni.  Taču iespējams, Havjēram Del Kampo ir kāds noslēpums, kas palīdzēs Semam, Ketlīnai un mazajai Zojai iegūt to, pēc kā sirds visvairāk ilgojas.

Ziemassvētku brīnums (Christmas miracle, 2012)

ziemassvētku brīnums filma

Pār autoceļu pārkrituša koka dēļ astoņi svešinieki nespēj turpināt savu iecerēto maršrutu un ir spiesti vientuļā baznīcā meklēt patvērumu no sniega vētras. Katram no svešiniekiem ir savs stāsts un rūpes, taču, iespējams, šī nakts kādam no viņiem dzīvi pavērsīs citā virzienā, jo nevis nejaušība, bet gan liktenis viņus visus ir savedis kopā, lai šajā naktī katrs kaut ko iemācītos, atcerētos vai sajustu. Jauka ģimenes filma par  draudzību, mīlestību un piedošanu.

Seriāls „Smalkais stils” (Keeping up appearances), Ziemassvētku speciālizlaidums (The Father Christmas Suit, 1991)

smalkais stils ziemassvētku speciālizlaidums

Smalkā mājsaimniece Hiacinte ir pārliecināta, ka viņas vīram Ričardam, par spīti iebildumiem, noteikti jāvelk Ziemassvētku vecīša kostīms, lai dotos uz baznīcu izdalīt dāvanas vecajiem ļaudīm.  Kaimiņš Emets pierunā Ričardu uz pāris glāzēm sīvā, tāpēc kaimiņienei Elizabetei nākas Ričarda vietā ģērbt Ziemassvētku vecīša kostīmu, jo Ričards izrādās pārāk piedzēries, lai vadītu auto, un pārpratumi var sākties. Angļu humora cienītājiem noteikti patiks.

Mistera Bīna Ziemassvētki (Merry Christmas, Mr. Bean, 1992)

mistera bīna ziemassvētki
Mistera Bīna Ziemassvētki

Neapšaubāmi angļu publikai misters Bīns jau kļuvis par klasiku un visas  Anglijas simbolu. To pierāda arī Londonas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija, kurā Rovans Atkinsons atkal pārliecinoši iejutās jancīgā Bīna lomā. Neskatoties uz to, ka mistera Bīna sērijas ir redzētas neskaitāmas reizes, bērnišķīgums,  naivums un vienkāršība liek just līdzi misteram Bīnam un viņa ķibelēm. Ziemassvētkos Bīnu gaida iepirkšanās Harrods lielveikalā, grūtības ar tītara cepeti, uzmācīgi korāļu dziedātāji, draudzenes apdāvināšana un citi mazāki un lielāki notikumi.

Godalgotais angļu komēdijseriāls “Miranda ” (The Perfect Christmas, 2.sezonas 6.sērija, 2010)

Miranda seriāls ziemassvētki

Galvenās lomas atveidotāja Miranda Hārta ieguvusi daudzus apbalvojumus, tajā skaitā Britu Kinoakadēmijas balvu un skatītāju simpātiju balvu kā labākā komēdiju aktrise. Šis ir viens no asprātīgākajiem komēdijseriāliem, ko esmu skatījusies, varoņi ir kolorīti, it sevišķi pati Miranda un viņas māte Penija. Miranda ir ārkārtīgi neveikla, nekādiem skaistuma standartiem neatbilstoša liela auguma sieviete, tomēr viņas dzīvē ir gana daudz jautrības un interesantu situāciju, ņemot vērā, ka Miranda vienmēr pamanās iekulties visāda mēroga nepatikšanās. Bez tam Mirandai pieder joku lietu veikals, ko vada viņas labākā draudzene Stīvija . Mirandas māte nevar (vai arī necer) sagaidīt brīdi, kad Mirandai parādīsies draugs, tāpēc  katru mīļu dienu mēģina savest Mirandu kopā gandrīz ar jebkuru.  Mirandas simpātija Garijs varētu būt kas vairāk nekā tikai draugs, ja vien viņa nemulstu un nesastrādātu muļķības ikreiz viņu ieraugot. Šos Ziemassvētkus Miranda grib pavadīt tikai draugu lokā, bez pazemojošiem vecāku izlēcieniem, tomēr ne viss notiek, kā sākotnēji iecerēts. Nepārspējama jautrība, dzirkstošs humors un patīkami pavadīts laiks garantēts.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.