TABORKALNA SKATU TORNIS

Augusta mēnesī apskatījām jauno, 2021.gadā uzcelto skatu torni Jēkabpils novada Sēlpils pagastā, Taborkalnā (arī Darbora kalns, Daborkalns). Ceļš uz torni sākas no Jēkabpils-Aizkraukle šosejas P76 nogriežoties no galvenā ceļa pie Vārnaskroga pieturas (uzliekot navigāciju, torni nav problēmu atrast).

Taborkalns ir augstākais paugurs Sēlpils apkārtnē un paceļas teju 158 metrus virs jūras līmeņa. Kalna pakājē ir uzbūvēts stāvlaukums ar labierīcībām. Seko neilgs kāpiens kalnā, pa ceļam var iepazīties ar Strūves ģeodēziskā loka punkta “Dabors-kalns” informāciju. Punkts nosaukts īpatnējā locījumā, jo šis nosaukums ir saglabāts no 19.gadsimta, kad šeit tika veikti uzmērījumi.

Tornis paver lielisku skatu uz Sēliju, no tā var saskatīt Pļaviņas un Jēkabpili, noteikti vērts te atbraukt arī uz saulrieta vai saullēkta laiku. Tuvumā ir arī neliela pastaigu taka 1 km garumā turp-atpakaļ cauri mežam līdz vietējai saimniecībai “Boļāni”. Taciņa vietām ir visai stāva.

Savukārt tiem, kuri plāno savu maršrutu ilgākam laikam, varu ieteikt pie reizes aizbraukt arī uz 5 km attālo Zvejnieklīci, kur ir piknika vietas, estrāde, lielisks spēļu laukums bērniem, vojelbola un basketbola laukumi un peldvieta (akmeņaina).

ATRAŠANĀS VIETA: Taborkalns, Sēlpils pagasts, Jēkabpils novads (128 km no Rīgas)

GARUMS: taka ap 1 km turp/atpakaļ (vienvirziena)

STĀVOKLIS: grantēta, plata taka līdz tornim, pieejama ar bērnu ratiem. Neliela pastaigu taciņa ved cauri mežam, ar ratiem grūti izbraucama sakņu un stāvuma dēļ. Lejasdaļā taka paliek platāka un ved gar pļavu līdz saimniecībai “Boļāni”, kurā iespējams pieteikt ekskursijas.

ATPŪTAS VIETAS: pie skatu torņa ierīkoti soliņi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.