HARIJS SILS “PAMESTS VJETNAMĀ”

Pēdējā laikā bijis vesels birums ar ceļojumu grāmatām, no kurām lasīju, cik jaudāju, aizceļodama uz Vjetnamu, Ķīnu, Kanādu, Indonēziju, Spāniju un vēl un vēl. Daudz jauna uzzināts, daudz vietu atzīmēts, un te nu ir īsumā daži vērtējumi par izlasīto. Jāsaka paldies Jumavai, kas konsekventi izdod patīkamas ceļojumu grāmatas! Kaut kā jauši vai nejauši visas aprakstītās ir no Jumavas izdevniecības.

Harijs Sils man ir jau zināms ceļojumu grāmatu autors. Lakonisks. Necakina liekas frāzes. Te nav saldumsaldu lirisku atkāpju, te ir īsti vīru piedzīvojumi, nekādas pastaigas gar saulrietā grimstošām pludmalēm vai autobusu ekskursijas. Te tiek braukts ar lūžņiem un glābti lūžņi. Ko es varu teikt, cepuri nost par šādiem piedzīvojumiem.

Īsi ieskicēšu sarunu ar vīru par šo grāmatu:

Es: -Nenormālie latvieši, šitā braukt kaut kur ellē ratā Vjetnamā glābt vecu auto un vēl iztērēt n-tos tūkstošus, es neparakstītos uz kaut ko tādu!

Vīrs: – Ja tev piedāvātu braukt līdzi un mazgāt traukus, gan jau brauktu.

Es: – Nu jā, laikam gan…

Grāmatu iesaku komplektā ar filmu “Robežu gūstā”, būs ko redzēt – gan iestigšana vjetnamiešu birokrātijas žņaugos, gan dzīvībai bīstami atgadījumi, gan vietējā kultūra, dabas skati un ārzemnieku viesmīlība. Harijs Sils raksta kodolīgi, īsi, bet no sirds, man patīk viņa atklātība, runājot par paša bailēm, nedrošību un risku, iesaistot auto atgūšanā veselu komandu. Tiesa, grāmata ir ļoti plāna, daudz vietu nav apskatīts, un es laikam piederu pie tiem, kas līdz galam īsti nesaprot, kāpēc jātērē vairāki tūkstoši veca, kaut arī ekspedīcijas auto atgūšanā, ja par to pašu naudu var uzrīkot kārtīgu ekspedīciju uz vēl neredzētām vietām. Bet nu tā vai citādi, tas ir varens piedzīvojums, ko mēs pārējie varam baudīt gan vizuāli, gan rakstītā veidā.

Izdevējs: “Jumava”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.