AIVARS UPENIEKS “VĪZA UZ PASAULES MALU’

Ceļotāja Aivara Upenieka pieredzētais Kanādā, ASV, Dienvidamerikā, Patagonijā, Antarktīdā.

Daudz informācijas par vairākām valstīm, arī interesanti satikto cilvēku apraksti, aizraujoši lasīt par darba pieredzi Kanādā un ASV, kur autors strādāja tūrisma vilcienā. Skaidrs, ka, strādājot kādā valstī, pa īstam var iepazīt šo tūristiem nepieejamo, neredzamo pusi. Savukārt Antarktīdas ceļojums jau ir pavisam īpašs, jo tur gada laikā tiek mazs skaits komerciālo ceļotāju gan dārdzības, gan ekspedīciju kuģu nelielā skaita dēļ.

Atzīmēju vairākas jaunas apskates vietas, kuras gribēsies papētīt internetā. Tikai ļoti pietrūka autora ieskata un padziļināta raksturojuma par apskates vietām, kas tieši patika, kas nepatika, kāda tur vide un apstākļi, piemēram, Maču Pikču. Jo it kā ir uzrakstīts, ka vieta ir apmeklēta, bet kā tur īsti bija un kā pašu autoru šīs apskates vietas uzrunāja, lasītājs neuzzina. Bildes skaistas, tikai žēl, ka nav sakārtotas hronoloģiski, pēc tās secības, kā vietas tiek atklātas grāmatā.

No sākuma mani apstulbināja autora valoda, kas ir diezgan īpatnēja, ar dīvainām teikumu konstrukcijām, daudzviet neloģiskiem teikumiem, kas riktīgi dūrās acīs. Ja pieņem, ka tas ir veids, kā autors izsakās, teiksim, viņa stils, tad nu var kaut kā līdz galam grāmatai tikt.

Izdevējs: “Jumava”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.