GAIDOT BODŽANGLU

Šo grāmatu vienā dienā biju redzējusi pieminam ar kvēlām atsauksmēm veselas divas reizes, tāpēc nolēmu, ka tā ir zīme un viss, jāpērk tik nost, nav variantu! Jo tajā mirklī gribējās palasīt kaut ko mazliet traku un pilnu ar sirsnību. Tiku ar to galā vienā vakarā, jo grāmata tiešām ir plāna un ļoti ātri izlasāma.

Šis ir aizkustinošs, trakulīgs un asprātīgs piedzīvojums bērnības garumā, ko mums pārmaiņus stāsta mazs zēns un viņa tēvs  – par visai traku ģimenīti, kas neievēro nekādas sabiedrības normas, bet kūleņo caur ikdienu ar dejām, dziesmām, kokteiļu plūdiem, patiesiem meliem un absurdu fantāziju, kas paceļ spārnos citkārt pelēko un garlaicīgo dzīvi. Labi, ka ir nauda, lai tā dzīvotu, jo dziesmas, vīns, šampanietis, laši un garneles plūst straumēm.

Labs un dzirkstošs humors, ir par ko pasmieties un ir par ko paraudāt. Pēc izlasīšanas pašai gribas ja ne gluži doties uz vietējo veikalu ģērbtai tikai cepurē un augstpapēžu kurpēs, kā galvenā varone, tad vismaz tā vieglprātīgāk sapurināt matus un neņemt pie sirds dzīves nopietnību.

Ir arī skumja nots, kā jau dzīvē, pēc dzīrēm nāk rēķins, jo nekas neturpinās mūžīgi. Stāstā ir vēstīts arī par garīgām problēmām un kā ar tām sadzīvot tuviniekiem un kādas sekas var būt, ja problēmas nerisina. Daža laba asara beigās noripoja un tad jau grāmatas uzdevums ir izpildīts godam. 

Izdevniecība “Jāņa Rozes apgāds”. No franču valodas tulkojusi Inta Šmite.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.