REIČELA STEFORDA “BRĪVROKU MAMMA”

Šī grāmata nav tikai mammām. To var lasīt arī tēti, pusaudži un ne-mammas. Autore caur savu personīgo pieredzi atklāj vērtīgas mācībstundas tiem, kuri ikdienā dod priekšroku telefonam, TV vai datoram, nevis sarunām ar ģimenes locekļiem, kuri grābj mobilo katru reizi, kad tas iepīkstas, kuri tiecas pēc pilnības, perfekcionisma un citu atzinības tā vietā, lai patiesi izbaudītu pašreizējo brīdi un dzīves sniegtās iespējas, kā arī visiem tiem, kuri vienmēr steidzas un nekad nespēj tikt galā ar mūžīgo darbu un pienākumu kalnu.

Taču ir viens BET. Man nodaļas šķita ļoti līdzīgas viena otrai, liekvārdība un atkārtošanās šo padomu grāmatu liedz uztvert par spēcīgu darbu, ko lasīt ar aizrautību un degsmi. Daudzviet jāpabrīnās par autores tuvredzīgo, seklo domāšanu un amerikānisko “tupumu”, kad viņa atstāsta it kā savu bēdīgo pieredzi periodā, kad vēl bija aizņemtā, vienmēr saspringtā, telefonos, datoros un epastos iegrimusī mamma un sieva. Acīmredzot ar to identificējas liela daļa viņas bloga un grāmatas lasītāju, liekot šausmās nodrebināties par tādu sabiedrību, kurā nepieciešamas grāmatas, lai pateiktu, ka sarunu laikā jānoliek mobilais vai jāpadzīvojas ar tuviniekiem vai jāpaspēlējas ar bērniem TV seriāla vietā.

Man tādas sabiedrības eksistence šķiet nožēlojama un ceru, ka mēs nekad šajā tehnoloģiju attīstības laikmetā nesasniegsim amerikāņu līmeni un mums nebūs vajadzīgas šādas grāmatas. Kaut gan arī man ir nācies novērot, ka atnākot ciemos, cilvēki tup uz dīvāna, iebūrušies mobilajos, nevis piedalās kopīgajās sarunās. Jebkurā gadījumā šo grāmatu kā dāvanu varat pasniegt kādam sev pazīstamam cilvēkam ar domu, sak, varbūt sapratīs mājienu.

Izdevniecība “Zvaigzne ABC”

2 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.