ŠARLOTE LŪKASA “TAVS IDEĀLAIS GADS”

Šī grāmata pie manis nonāca neilgi pirms Ziemassvētkiem un jāsaka, ka tā ir ideāli piemērota lasīšanai gada nogalē vai jauna gada sākumā. Paņēmu ieteikuma dēļ un nekādi nevīlos, jo stāsts uz Jaunā gada pacēluma viļņa diezgan pārliecinoši ievilka sevī un sniedza vērā ņemamu azartisku prieku. Dzīves nogurdinātais, pedantiskais grāmatu izdevniecības īpašnieks Džonatans 1.janvārī savā ikrīta skrējienā pa parku atrod kalendāru, kurš jau ir aizpildīts ar plāniem katrai jaunā gada dienai. Būdams kārtīgs, godājams (un garlaicīgs) pilsonis, Džonatans vispirms apsver iespēju nodot atradumu pazaudēto mantu birojā, taču kaut kas urda viņam pašam sameklēt kalendāra īpašnieku un tikmēr pamēģināt dzīvot saskaņā ar tajā pierakstītajiem plāniem, kas visnotaļ atšķiras no vīrieša ierastās pelēkās ikdienas. Apmeklēt zīlnieku, atsacīties no ziņu lasīšanas, uzmeistarot vēlmju kolāžu, vienu dienu darīt tikai to, kas patīk – viss jaunais pamazām iemāca viņam saskatīt dzīves jēgu.

Tikmēr Hanna pavisam noteikti zina, kas ir dzīves jēga – saskatīt visur labo, uzņemties risku, baudīt ik mirkli un ticēt saviem spēkiem par spīti ārējiem apstākļiem. Tikko atvērusi pati savu biznesu, Hanna ļaujas optimismam un grandioziem dzīves plāniem, taču diemžēl viņai nākas pieredzēt, ka ne vienmēr viss notiek saskaņā ar iecerēto. Bet vai tāpēc pazaudēt optimismu?!

Jau grāmatas lasīšanas laikā man gribējās, lai kāds uzdāvina tādu kalendāru, pilnu optimisma un dažreiz banālu, dažreiz vērtīgu padomu. Pēc ilgāka lasīšanas pārtraukuma šis darbs šķita tāds svaiga gaisa malks, uzmundrinošs, viegls, ne tikai optimisma, bet arī dzīves realitātes piesātināts. Abi galvenie varoņi, protams, ir tipiski šādiem vieglā žanra romāniem un nekādas dziļas, filozofiskas attiecību peripetijas te nav jāmeklē, vienkārši jābauda grāmatas sniegtais asprātīgais rotaļīgums un nebūtu slikti aizņemties arī kādu no mazajām dzīves gudrībām laimīgākai un nedaudz bezrūpīgākai eksistencei. Grāmatā aprakstītā vēlmju kolāža man jau sen stāv prātā, to es plānoju sataisīt kopā ar draudzenēm kādā tikšanās reizē, lai katra varam kārtības labad salikt vienkopus savas klusās ieceres, sapņu ceļojumus, izdomātos piedzīvojumus un dzīves plānus.

Dzīve ir par īsu, lai nodarbotos ar kaut ko tādu, kas nesagādā prieku.
Šodien izveido divus sarakstus. Vienā ieraksti visu, kas piepilda tevi ar prieku. Un otrā – visu to, ko dari bez prieka.
Kopš šī brīža konsekventi izsvītro visu, kas ir otrajā sarakstā, un dzīvo tikai saskaņā ar pirmo! Tikai un vienīgi! 
Pieraksti arī, kas sagādātu tev prieku, ja tu to darītu – un dari to! Jau ŠODIEN! Lai cik neprātīgi tas arī būtu. 
Vismaz vienu lietu no pirmā saraksta izdari TŪLĪT!

Izdevniecība “Zvaigzne ABC”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.