RECEPTES MIRDZOŠAI ĀDAI

receptes tavam skaistumam narine nikogosjana

Kad mamma man uzdāvināja pabiezu grāmatu “Tavam skaistumam. Receptes mirdzošai ādai”, pašķirstīju un nodomāju, ka varētu būt kaut kas labs, it sevišķi tāpēc, ka pēdējā laikā aktīvi samazinu veikalos nopērkamo krēmu un skaistumkopšanas produktu izmantošanu, pārejot uz dabiskajiem līdzekļiem. Parasti šādas skaistumkopšanas grāmatas nepērku, jo vajadzības gadījumā visādus knifus var atrast internetā, tomēr ne vienmēr ar to veicas, jo nevar zināt, no kura gala sākt meklēt un kam ticēt, ņemot vērā, ka informācijas ir pārpārēm.

Grāmatas autore ir armēņu izcelsmes kosmetoloģe Narinē Nikogosjana, kura piedāvā receptes pašgatavotiem krēmiem, losjoniem, tonikiem un maskām tikai no pārtikas produktiem, augļiem un ogām. Te ir arī padomi matu, roku, kāju un nagu kopšanai, atsevišķa nodaļa par sejas kopšanu vīriešiem, kā arī rūpes par skaistumu grūtniecības laikā.

Patīkami ir tas, ka visas receptes sejas procedūrām ir sadalītas pa nodaļām atkarībā no sejas tipa (sausa, taukaina, normāla ar tendenci un sausumu, normāla ar tendenci uz taukainumu) un gadalaikiem.  Ir sadalījums arī pa horoskopa zīmēm, bet es tam īsti neticu, tāpēc izmantotu arī citām zīmēm minētās receptes. Visas sastāvdaļas ir dabiskas, katrai maskai vai krēmam ir aptuveni 3-4 sastāvdaļas un lielākā daļa tiešām ir atrodamas ledusskapī. Eksotiskākās sastāvdaļas ir mandeļu eļļa, mango, greipfrūts un kokosriekstu eļļa, bet arī tos mūsdienās nav problēmu dabūt vietējā veikalā. Tā kā recepšu tiešām grāmatā ir daudz, tās dažas, kurās ir grūtāk dabūjami produkti, var izlaist vai konkrēto produktu aizstāt ar citu, līdzīgu.

Kā pirmo recepti es izmēģināju sejas masku no medus, zemenēm un olu baltuma. Nekāda vaina. Vispār  atzīmēju kādas 20 receptes izmēģināšanai, tātad grāmatu tiešām var uzskatīt par vērtīgu padomu krātuvi.

Mums, latviešiem, šādi kosmetoloģiskie knifi īstenībā nav nekāds jaunums, mūsu mammas un vecmammas jau sen pielietojušas metodes, kas aprakstītas grāmatā (piemēram, auzu pārslu, zemeņu, gurķu maskas ādai, olas dzeltenums, krējums (kādreiz piena sūkalas matiem utml.), bet ir labi to atcerēties un uzzināt kaut ko jaunu. Ļoti noderīgi ir arī grāmatā minētie fakti par to, ko tieši konkrētie produkti, augļi, ogas vai eļļas sniedz ādai un matiem. Piemēram, greipfrūts mitrina ādu un novērš grumbu veidošanos, olas baltums sašaurina poras, medus nomierina iekaisušu ādu.  Ir padomi krunciņu mazināšanai, ādas pigmentācijas novēršanai, matu augšanai, sausu roku kopšanai utt.

Principā lietderīgāk būtu, ja autore būtu izdevusi atsevišķas grāmatas ar katram sejas tipam noderīgajām receptēm, jo šobrīd apmēram puse apjoma neattiecas uz konkrēto lasītāju. Ja vien, protams, mājās ir vairākas sieviešu kārtas pārstāves, tad visai iespējams, ka noderēs lielākā daļa recepšu.

Grāmatu var dāvināt draudzenēm, meitām, sievām un visiem, kuriem novēlat ilgi saglabāt dabisku skaistumu.

Izdevniecība “Zvaigzne ABC”

1 Comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.