AR STOPIEM APKĀRT PASAULEI: UGUNĪGĀ DIENVIDAMERIKA

laine pērse ar stopiem apkārt pasaulei ugunīgā dienvidamerika

Ja vēl neesat iepazinušies ar mūsu pašu latviešu ceļotājiem Laini un Arturu, tad ķerieties klāt Laines Pērses otrajai grāmatai par abu jauniešu piedzīvotajiem atklājumiem  dzīves lielākajā ceļojumā “Ar stopiem apkārt pasaulei. Ugunīgā Dienvidamerika”, kas atspoguļo abu ceļojumu Dienvidamerikā, dodoties ar stopiem no Kolumbijas līdz pat Brazīlijai, cauri deviņām Latīņamerikas valstīm. Pirmā grāmata vēsta par piedzīvojumiem Ziemeļamerikā – atsauksme, trešā – par Eiropu un Āfriku (atsauksme).

Parasti par tālām zemēm mēs spējam ievākt vien informācijas druskas, kas arī ir par pamatu dažādiem stereotipiem un mītiem par tautām un valstīm. Laine un Arturs bezbailīgi dodas iekšā valstīs, par kurām citi dzirdējuši ne tās pozitīvākās atsauksmes  – Kolumbija, Ekvadora, Meksika, Paragvaja, Bralīzija un pārējās. Noziedzība, cilvēku nolaupīšanas, bandu uzbrukumi, narkotiku tirdzniecība, karteļu bizness, narkobarons Pablo Eskobars… Paļaujoties uz intuīciju un saglabājot optimistisku attieksmi, abi ceļotāji iepazīst arī otru seju ikvienai zemei, kurai ceļo cauri, to, par kuru nerunā plašsaziņas līdzekļi, bet kura sniedz vērtīgāko pieredzi, ko iespējams paņemt līdzi no katra ceļojuma – krāšņi un atmiņā paliekoši dabas skati, vietējo ļaužu sirsnība un laipnība, kad tu to vismazāk gaidi, pasaules sirds, kas seko līdzi un pieskata vienmēr, bez izņēmuma, vientuļa, ceļā pieklīduša suņuka izskatā, laipna acu skata vai uzmundrinoša vārda veidolā, laimīgas sakritības veidā.

Laine nenoliedz arī grūtības iejusties starp svešiem cilvēkiem un mazos konfliktus ar ceļabiedru, kas mēdz rasties ceļojot ārpus komforta zonas, svešā valstī, nepazīstamā vidē, bet arī tā ir vērtīga mācībstunda un ja tā ir apgūta, ir panākts vēl viens solis sevis stiprināšanā. Skaidrs, ka ceļojot ar stopiem un ar pēc iespējas mazu budžetu, romantika zūd, kad stundām jāstāv ceļa malā ar paceltu īkšķi, kad jāpārstaigā vairākas viesnīcas, lai atrastu pieejamāko, kad jāsameklē vietējais transports par spīti vietējo neziņai un vēlmei uzsist lielāku cenu ārzemniekiem. Taču to visu atsver piedzīvotās emocijas un tādu vietu un cilvēku iepazīšana, kas nebūtu iespējama tradicionālā tūrisma aģentūras ekskursijā – lidojums ar militāristu helikopteru KOlumbijā, viesošanās vietējo ģimeņu svētkos, 12 stundu gājiens uz Maču Pikču pa vientulīgām,  masu tūrisma neiemītām takām.

Grāmata ir izlasāma ātri un raiti, lappusi pēc lappuses akcentējot apskates vietas ārpus tradicionālajiem maršrutiem, turklāt lieliski saskatāmas atšķirības starp dažādām valstīm un tautām. Citiem ceļotājiem noderēs autores praktiskie ieteikumi par bankomātu darbību, cenām, vietējiem ēdieniem, sabiedrisko transportu kursēšanas īpatnībām, komunikāciju ar vietējiem. Mani pievilka stāsts par gājienu uz Maču Pikču, šī vieta mani fascinē jau labu laiku un ir skaidrs, ka es arī vēlos tur nokļūt.

Laine runā ceļotāju valodā, ar katru jaunu valsti aug pieredzes bagāža un nostiprinās pārliecība, ka pasaule ir neaptverami krāšņa, daudzveidīga un brīnumaina. Neviena grāmata vai filma nelīdzinās tam, ko varam piedzīvot un atklāt, dodoties ceļā. Jo galvenais jau nav mērķis, bet gan pats ceļš. 

Šeit ir apraksts par gājienu uz Maču Pikču 

Pasaules apceļotāju Facebook lapa

Ar nepacietību gaidu nākamās ceļotāju grāmatas, lai iepazītos ar fascinējošo Āfriku, noslēpumaino Āziju, tālo Austrāliju un citām atklājumu pilnām zemēm!

Autora izdevums, 2017

1 Comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.