Mūzika dvēselei: Ziemassvētku albumu izlase decembrim

Vai zināt, kura Ziemassvētku dziesma ir pati populārākā uz planētas pēc ierakstīšanas reižu skaita?  Tā ir neviena cita kā “Klusa nakts, svēta nakts”, kas pēdējo 40 gadu laikā ierakstīta 733 reizes.  Diez vai tālajā 1818.gadā komponists Franzs Haviers Grubers un vārdu autors – mācītājs Džozefs Mors spēja iedomāties, ka ziemas vakarā diezgan steidzīgi radītā dziesma Mora vadītās draudzes pasākumam būs viena no tām, ko pasaule novērtēs kā neatņemamu Ziemassvētku sastāvdaļu un kas kļūs par nemirstīgu klasiku. 2011. gadā dziesma iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Manuprāt, šīs ārēji it kā vienkāršās dziesmas lielā popularitāte cauri gadsimtiem pierāda to, ka par spīti pasaules materiālismam, patērētājkultūrai un negācijām, cilvēki joprojām tiecas pēc pamatvērtībām – dvēseles miera, svētības, Dieva klātbūtnes apziņas un pacilātības, ko rada mīlestība, prieks un ticība labajam. Drīz būs klāt decembris, kas paies Ziemassvētku gaidīšanas noskaņās, un šim laikam piestāv mūzika, kas atdzīvina spēju atrast sevī to labo, kas mūsos jau ir no pašiem pirmsākumiem. Šogad papildus saviem mīļākajiem svētku mūzikas albumiem  (Septiņi Ziemassvētku mūzikas albumi) esmu atradusi vēl citus tikpat lieliskus izpildītājus, kuru mūzika sniedz debešķīgas emocijas un papildina Ziemassvētku gaidīšanas gaisotni.

Amerikāniskais vintage: Blake Shelton „Cheers, Its Christmas”

4e2a9b54df97fc89ede6094b2b6782d62ed2f785

Mans šī gada atklājums ir Bleiks Šeltons ar albumu „Cheers, Its Christmas” – amerikāņu mūziķis, kurš izpilda gan tradicionālas, gan retāk dzirdētas Ziemassvētku dziesmas tādā amerikāniskā kantri-džeza vintage stilā, kas patīkami atšķiras no klasiskās Ziemassvētku mūzikas. Bleika Šeltona samtainā balss piestāv ziemas vakariem sveču gaismā, kad nekur nav jāsteidzas, naksnīgiem braucieniem ar auto vai relaksējošai noskaņai draugu vai ģimenes lokā. 

Mūžam nemirstīgā klasika: The Piano Guys “Christmas Together”

christmas-together

Es nezinu mūziķus, kas savā izpildījumā ieliktu lielāku sirsnību, degsmi, mīlestību un enerģiju kā The Piano Guys. Kopš atklāju viņus, esmu atguvusi ticību mūsdienu mūzikai. Nesen iznākušais Ziemassvētku mūzikas albums “Christmas Together” ietver ne tikai čella un klavieru saspēli klasiskajos skaņdarbos, bet arī sadarbību ar tādiem izciliem dziedātājiem kā Plasido Domingo, Pīteru Hollenu, The King’s Singers u.c.

Vijoles maģija: Lindsay Stirling “Warmer in the Winter”

Lindsey-Stirling-2017-billboard-embed

Lindseja Stirlinga ir virtuoza vijoļspēles meistare, kura apbur ar savu dabiskumu, grāciju un izteiksmīgo vijoles pārvaldīšanas tehniku, kādu nebūsiet redzējuši. Izrādās, vijole lieliski skan arī Ziemassvētku mūzikas izlasē „Warmer in Winter”. Inteliģents un dzīvespriecīgs mūzikas albums ar odziņu. Skaņdarbs no Riekstkoža – “Dance of the Sugar Plum Fairy” ir  mistiski valdzinošs.

Sirsnības pilniem svētkiem: Peter Hollens “A Hollens Family Christmas”

a-hollens-family-christmas-deluxe

Amerikāņu dziedātājs un producents Pīters Hollens ir īsts a capella profesionālis un savā Youtube kanālā regulāri publicē video ar populāru dziesmu kaverversijām sadarbojoties ar citiem populāriem mūziķiem. Ziemassvētku albums  „A Hollens Family Christmas” ir mūsdienīgas mūzikas un radošas iedvesmas piepildīta dāvana ikvienam Ziemassvētku mūzikas cienītājam. Daži skaņdarbi, piemēram, “December song”, patīkami atsvaidzina jau labi zināmo klasisko dziesmu sarakstu.

Instrumentālās Ziemassvētku mūzikas karalis: Kenny G „A Greatest Holiday Classics”

The_Greatest_Holiday_Classics_Kenny_G

Amerikāņu saksofonista Kenny G  instrumentālās mūzikas albumi ir paši pārdotākie savā žanrā. Saksofona rotaļīgais un vieglais skanējums rada veco labo tradicionālo svētku noskaņu, vēl jo vairāk, ja māju piepilda tikko ceptu piparkūku, egļu skuju un degošu sveču smarža.

A capella grupa Pentatonix

Pentatonix izdevuši jau piecus Ziemassvētku albumus un katrs no tiem satur gan klasiskas, gan modernas Ziemassvētku melodijas, izpildītas bez instrumentālā pavadījuma, vien ar balsīm un skaņām, radot klasiski skaistu, nesamākslotu svētku atmosfēru.

3 Comments

  1. Kad gribas pieskarties Dvēseles stīgām un pacelties debesīs,kur nav tumsas un naida tad klausos-baudu šo mūziku,tā ir BURVĪGA-PALDIES!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.