NEPARASTĀ DZIEDNIECE – AROMTERAPIJA

Uzzinot, ka pastāv tāda metode kā aromterapija, kuras laikā ar dažādu ēterisko eļļu palīdzību speciālists pasaka gandrīz visu par tevi, arī to, ko negribi dzirdēt, es saspicēju ausis un kaut kur iekšēji uzjundoties skepses velniņam „Vai tiešām?” radās vēlme pašai pārliecināties, kas tad īsti par zvēru ir aromterapija un ko tā var dot cilvēkiem, kuri izlemj to izmēģināt.

Indra Strode ir sertificēta aromterapijas speciāliste un tādu Latvijā nav daudz, jo šī joma principā nav tik plaši izplatīta, lai sabiedrība par to būtu informēta, vismaz pagaidām. Nav jau arī tā, ka vairumam cilvēku būtu priekšstats, ar ko nodarbojas aromterapeits. Izdzirdot terminu „aromterapija” vairums noteikti iedomājas ķermeņa masāžas ar ēteriskajām eļļām,  lekciju par eļļu vispārējo nozīmi veselības uzlabošanā vai labsajūtas radīšanā utml., tomēr aromterapija, kā izrādās, ir daudz dziļāka un specifiskāka joma.

Teorētiski aromterapija ir zināšanu kopums par dažādu ēterisko eļļu plašo pielietojumu ar mērķi uzlabot pašsajūtu, veidot harmonisku līdzsvaru starp cilvēka ķermeni un garu.  To varētu dēvēt par sava veida dziedināšanu ar ēterisko eļļu starpniecību, turklāt pats labākais ir aromterapijas speciālista individuālā pieeja – eļļu pielietojums tiek piemērots katram individuāli atkarībā no paša cilvēka konkrētajām vajadzībām, problēmām, rakstura utt.

Jāsaka, ka Indras pirmais jautājums „Kāpēc Tu izvēlējies pamēģināt aromterapiju?” laikam pierāda, ka vairums cilvēku, kas uzsāk aromterapijas procedūru, nāk ar jau konkrētām problēmām, kurām vēlas rast atrisinājumu. Tā kā man nebija īpaša priekšstata par aromterapijas spēku un ietekmi uz indivīda dzīvi, es nekādu  konkrētu problēmu risinājumu negaidīju un tāpēc savas problemātiskās dzīves sfēras, cik jau nu man to bija, nemetos klāstīt, jo no paša sākuma uztvēru aromterapiju kā jaunas pieredzes gūšanu, kā sava veida pārbaudi, ko vispār iespējams atrisināt, izmantojot šo metodi. Un šis variants īstenībā citās jomās „neietu cauri”, jo nebūtu iedomājams, ka aizejot, piemēram, pie dziednieka vai psihologa, varētu tā vienkārši pateikt – es nekādas savas problēmas neklāstīšu, tikai paskatīšos, kas te notiks. Tāpēc aromterapija derēs arī tiem, kuri tai netic vai arī negrib tā uzreiz atklāt dažu labu savas dzīves ēnas pusi, jo viss tāpat atklājas pats no sevis, pat tas, kas noslēpts dziļi, dziļi sevī un kļuvis par ikdienas sastāvdaļu un varbūt pat vairs nešķiet kā problēma vai izaicinājums, ar kuru vajadzētu tikt galā reizi par visām reizēm. Bet par visu pēc kārtas.

Vispirms Indra noliek priekšā apmēram 100 mazas dažādu ēterisko eļļu pudelītes. Katrā pudelītē ir cita eļļa, kura jāpasmaržo un viss klāsts jāsadala trīs grupās – tās, kuras patīk, tās, kuras nepatīk un neitrālās. Pēc tam jāizvēlas piecas, kuras patīk visvairāk un piecas, kuras šķiet visnetīkamākās. Tad balstoties uz šo izvēli, sākas Indras darbs, viņa atzīmē neskaitāmās eļļu kombinācijas, izvērtē, kuras eļļas raksturo kādu īpašību vai problemātiku.  Ģimene, darbs, attiecības, draudzība, mīlestība, hobiji, noklusētas vainas, bērnības traumas, emocionālais stāvoklis, raksturs, problēmas, attieksme pret dzīvi – tas viss ir redzams eļļu kombinācijās. Dabiski, ka Indra arī uzdod jautājumus, redzot kādu specifisku izpausmi, un atbildes padziļina pētāmo jautājumu. Izanalizējot tās jomas. kuras redz Indra, man top skaidrs, ka ar aromterapiju nav nekādi joki, manā gadījumā tā tiešām pasaka 90% patiesības par manu dzīvi un visas noklusētās, pat sev līdz galam neatzītās negribētās patiesības lien ārā no slēptuvēm un kritiski rāda man ar pirkstu, sak, tu neko nedarīji lietas labā, tad nu tagad tev nāksies piestrādāt. Protams, ka jāņem vērā kļūdas procents, kas ir indivīda pašreizējā stāvokļa netipiskās norises (dienas ritējums, veselības stāvoklis, dienas laikā lietotās smaržas utml.).

Indra maksimāli cenšas izpētīt un noteikt cēloņus tam stāvoklim, problēmām, situācijām, kas cilvēkam ir šobrīd, prognozējot, kā tas viss beigsies, ja cilvēks neko nedarīs. Indra izskata arī bioenerģētiku, kas parāda, kādas slimības var attīstīties  un kādas jaunas problēmas rasties. Kā saka pati Indra, aromterapija it kā pati sakārto lietas atšķirībā no parastajām psihoterapijas metodēm, kas ir laikietilpīgas un  rezultāts ir atkarīgs no cilvēka atvērtības, sapratnes un vēlmes patiešām mainīties. Ar eļļām izaugsme uz pozitīvo pusi notiek ļoti dabiski, bez uzspiešanas, un cilvēkam nav sajūtas, ka viņš tiek lauzts vai kaut kā īpaši ietekmēts labāka rezultāta sasniegšanai.

Lai padziļinātu aromterapijas efektu un veicinātu pārmaiņu iestāšanos, Indra sagatavo eļļu maisījumu no tām piecām eļļām, kuras es sākumā izvēlējos kā sev tīkamākās. Kopumā aromterapija ietver sevī divas tikšanās reizes – viena, kurā cilvēks izvēlas eļļas un ar speciālistu pārrunā problemātiskākās dzīves jomas, un otra – kurā tiek sagatavots padziļināts aromterapijas rezultātu apkopojums un izklāsts uz vairākām lapām.

Varētu teikt, ka Indra darbojas arī kā psihologs, un ticiet man, pārrunāt savas dzīves jomas katram ir vērtīgi, turklāt ar svešinieku tas pat ir krietni vieglāk nekā ar tuviem draugiem vai ģimenes locekļiem, ar kuriem diendienā esam kopā un pateiktais vārds vai izstāstītais noslēpums var uzpeldēt sarunā pēc kāda laika. Aromterapijas gadījumā tas, kas notiek un tiek izstāstīts nodarbību laikā, tur arī paliek un punkts.

Es nevaru neko teikt par citiem, bet attiecībā uz mani pāris nedēļu laikā pēc aromterapijas pārsteidzošā kārtā atrisinājās divas no lielākajām manas līdzšinējās dzīves problēmām, kuras bija karājušās gaisā neatrisinātas gadiem ilgi. Var jau gadīties, ka pašiedvesma arī dod savu artavu, tomēr kopējais efekts ir pozitīvs un iedarbīgs. Pati par sevi dzīve katram no mums var kļūt harmoniskāka, vitālāka, laimīgāka un veselīgāka. Aromterapija izvelk virspusē tās dzīves jomas, pagātnes un tagadnes norises, kuras nav līdz galam sakārtotas, kuras traucē sajusties pilnvērtīgi un izdzīvot dzīvi visā tās pilnībā. Vērtējot no manas pieredzes, tā zināmā mērā atvieglo risinājumu atrašanu, tā kalpo kā grūdiens, kā stimuls, kā spēcīga un iedarbīga metode sevis izzināšanā un ēterisko eļļu spēks acīmredzot ir pietiekami iedarbīgs, lai rosinātu pārmaiņas cilvēka dzīvē.

Aromterapija kā metode nebūt nav vienkārši papļāpāšana par ēteriskajām eļļām un to vispārējo labumu. Aromaterapijas pirmssākumi meklējami jau pirms aptuveni 5000 gadiem, tā ir viena no visvecākajām holistiskās (vispārējās) dziedniecības metodēm, ko pielietoja gan Senajā Ēģiptē, gan citās kultūrās. Tā ir balstīta uz zinātnieku eksperimentiem daudzu gadu garumā un joprojām ir uzlabojama metode, jo eļļu kombināciju variāciju ir ļoti daudz un kopējo aromterapijas ietekmi  var novērtēt tikai pats speciālists, novērojot un  dokumentējot izpausmes katram konkrētam klientam.

Kādas ir galvenās atziņas, ko esmu ieguvusi gan no aromterapijas, gan no nesenajiem savas dzīves notikumiem – ka nedrīkst uzkrāt sevī negatīvās emocijas un domas, ka tam, ar kādu attieksmi uztveram radušos dzīves sarežģījumus, ir ļoti liela ietekme uz ikdienas dzīvi kopumā. Lai gan reizēm šķiet netaisnīgi tas, kas ar mums notiek, tikai un vienīgi attieksmes maiņa palīdzēs iegūt harmoniju un mieru. Diez vai notiks tā, ka pati no sevis iestāsies dzīves laimes sajūta. Tā tomēr vispirms jārada sevī pašā, jāatrod tas dzīvesprieka iedvesmas avots un tad viss atrisināsies viegli, nepiespiesti un brīvi. Un dzīves lidojuma sajūta sāksies un nebeigsies!

Šāda terapija ir laba, oriģināla dāvana draudzenēm, mammām, īpašam cilvēkam, īstenībā ikvienam, arī vīriešiem. Tā varētu būt ideāla vecmeitu ballītes sastāvdaļa jaunajai līgavai (tomēr jāņem vērā, ka aromterapijai ir individuāla pieeja un tā nederēs kopīgam draudzeņu tusiņam). Šo iespēju es plānoju uzdāvināt draudzenēm, kad būs attiecīgs gadījums.

Indras Strodes kontakti:

indrai.strodei@gmail.com

Facebook:  https://www.facebook.com/aromterapijai/

Mob. 29405026

Indra ir ieguvusi sertifikātus vairākās NAHA (National Association of Holistic Aromatherapy) akreditētās mācību iestādēs: International Cent of Aromatherapy (vispārēji un arompsiholoģija), Aromahead Institute (vispārēji un dažādu līdzekļu izgatavošana), Sedona Aromatherapie (parfimērija). 

2 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.