Būt kā parīzietei

300x0_kabutparizietei_978-9934-0-5408-2

Nez, kā tas būtu  – iejusties tipiskas parīzietes ādā un kaut mazlietiņ saprast, kā dzīvo, domā, jūt, atpūšas, bauda un mīl Francijas šarmantās galvaspilsētas iemītniece – valdzinošā, modīgā, sievišķīgā, vieglprātīgā parīziete, kura pārtiek no kruasāniem, bagetēm, siera un vīna, bet nepaliek resna, dzīvo pasaules romantiskākajā pilsētā, bet šad tad jūtas vientuļa un nesaprasta, kura nepieķeras vīriešiem, bet mīl pašas mīlestības dēļ un vienmēr šķiet, lidinās pāris centimetrus virs zemes. Viens veids, kā uzzināt, kas notiek īstenas francūzietes galvā, ir atšķirt nesen Zvaigzne ABC izdotās grāmatas “Kā būt parīzietei vienmēr un visur” lappuses un uz laiku iegrimt tipiskas parīzietes dzīves ainiņās. Grāmatas autores ir četras draudzenes – kā pašas sevi dēvē – īstas parīzietes un bohēmistes. Patīkamākais ir tas, ka grāmata nav obligāti jālasa no sākuma, to var atšķirt no vidus vai jebkuras lappuses, jo tā sastāv no maziem – līdz divām lappusēm gariem ieskicējumiem, kas aptver dažādas tēmas – vīriešus, modi, virtuvi, paradumus, precības, skaistuma saglabāšanu, bērnus, mīlestību, draudzību un Parīzes šarmanto gaisotni. Parīziete kafejnīcā, parkā, pie auto stūres, veikalā, viesībās, mājās, guļamistabā un tā tālāk.

Mazāk meikapa. Mazāk krāsu. Mazāk aksesuāru. Elpo dziļi un uztver visu vienkāršāk.

Nez, vai izlasot šo grāmatu, kļūs absolūti skaidrs, kā tapt par parīzieti, bet tas nemaz nav vajadzīgs, var paņemt kādu noderīgu padomu vai drīzāk atgādinājumu, un palikt latvietei. 🙂 Lasot var vienkārši papriecāties par to, kādas ir parīzietes – mīl savu pilsētu, spēj saglabāt pašcieņu un pārliecību par sevi, tomēr reizēm jūtas nedrošas, augstā vērtē tur dabisko skaistumu, vienkāršību, spēju nebūt perfektām un ar to lepoties, ir noteicējas pār savu jūtu dzīvi un neiespringst par to, ko nav iespējams mainīt (tajā skaitā – vecumu).

Parīzietei riebjas tērēt laiku, meklējot stāvvietu, tādēļ viņa atstāj automašīnu, kur pagadās, būdama pilnīgi pārliecināta, ka par to parūpēsies viņas iedomātais sulainis.

Es šo grāmatu dāvātu draudzenei (virs 20 gadu vecuma, jo tā ir par jau pieredzējušām sievietēm, ne vairs tīnēm), kurai ikdienā nav daudz laika lasīt un iedziļināties garos tekstos. “Kā būt parīzietei vienmēr un visur” ir mazu neuzbāzīgu padomu, Parīzes gaisotnes iedvesmotu ikdienas dzīves fragmentu, miniatūru un asprātīgumu salīdzinājumu virkne, vieglā valodā uzrakstīta grāmata, papildināta ar šķietami nevērīgi uzņemtām fotogrāfijām un zīmējumiem un, lai to pilnībā izlasītu, daudz laika nevajadzēs. Patiks sievietēm-tipiskām pilsētniecēm ar nedaudz filozofisku skatījumu uz dzīvi.

Grāmata saņemta no izdevniecības “Zvaigzne ABC”, no franču valodas tulkojusi Marta Aiše. Viedokli par blogā apskatītajām grāmatām nekādos apstākļos neietekmē sadarbība ar izdevniecībām.

2 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.