KANDAVA UN OZOLZĪLE

kandava
Kandavas zīļuks ar zīles cepuri.

Atklāti jāatzīst, ka dodoties uz mazo Kurzemes Šveices pilsētiņu Kandavu, neloloju īpašas gaidas. Un tieši tāpēc Kandava mani pārsteidza nesagatavotu šī vārda vislabākajā nozīmē. Līdz šim tur pabiju tikai caurbraucot, bet pavisam noteikti varu teikt, ka ir vērts papētīt Kandavu tuvāk un paviesoties ilgāk. Kandaviešu izlolotā atšķirības zīme un simbols ir ozolzīle, ap kuru veido pilsētas un novada tēlu un papildina tūrisma piedāvājumu – Kandavas pilsētas ģērbonī ir 3 ozolzīles, pilsētas vides objektos arī sastopama ozola zīle, vietējā muzejā gardēži var nobaudīt ozolzīļu kafiju un visbeidzot Kandava lepojas ar piecus gadus ilgu tradīciju – Kafijas un tējas svētkiem oktobra beigās. To visu un vēl daudz ko citu vērts iepazīt Kandavā. Lai runā bildes!

Burvīgi šarmantais centrālais laukums un tā mierpilnā gaisotne

kandava māra bitāne

Šauro ieliņu labirinti un mazpilsētas nostaļģija

kandava
kandava

Kandavas traktierī ” Pie melnā kuiļa” ar krogusmeitas laipnu gādību iespējams uzzināt senos šķidrumu mērus, nobaudīt ozolzīļu kafiju un aptaustīt veco laiku lietas

kandava

Daba

kandava

Ko vēl apskatīt

Pie Kandavas atrodas Čužu purvs ar Latvijā vienīgo dabisko krūmu čužas augteni, tāpēc arī Kandavas pilsētas ģerbonī atainots šis augs. Kandavas novadā ir veselas 16 muižas vai to drupas, to vidū arī Rūmenes muiža – viena no skaistākajām un arīdzan dārgākajām lauku viesnīcām Latvijā, kur iespējams izbaudīt elitāru atpūtu Ziemeļeiropas lauku muižnieka stilā.

2 Comments

  1. Ļoti skaisti un interesanti, bet žēl ka nav mašīnas un nevar aizbraukt ar vilcienu. Muižas atrodas ārpus pilsētas, ari baznīcas un pilskalni nav tik vienkārši sasniedzami. Citādi nedomājot aizbrauktu.

    1. Paliek vēl vietējie autobusiņi – reizēm tīri nostaļģiski tādos pabraukāties, cik jau nu tie vēl kursē pa lauku apvidiem. Ja vien, protams, nav iebildumu pret autobusiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.