Ar auto uz Horvātiju- praktiski ieteikumi autoceļotājiem 3 daļa.

horvātija ar auto ceļojums praktiski ieteikumi
Pie Lopudas salas

Pirmie divi Horvātijas autoceļojuma apraksti bija veltīti apskates vietām un, ko tur liegties, mazliet liriskām atkāpēm:

Ar auto uz Horvātiju – kur sapņi pārtop īstenībā. 1.daļa

Ar auto uz Horvātiju – kalnu un ezeru valstībā. 2.daļa

Noslēdzošajā ceļojuma apraksta daļā – nelieli praktiski ieteikumi tiem, kam plānos ceļojums uz Horvātiju ar auto vai lidmašīnu un uz vietas pārvietoties ar īrētu auto.

 • Ceļojuma maršruts turpceļā: Koknese-Bauska-Lietuva-Polija-Krosno-Slovākija-Ungārija-Zagreba-Splita-Dubrovniki, atpakaļceļš caur Austriju, Čehiju. Kopējais nobraukums – mazliet vairāk kā 5000 km.
 • Ceļojuma periods: 13.-21.maijs, 2015.gads
 • Izbraukājot daļu Eiropas, jāsaka, ka degvielas cenas pie mums skaitās zemas, visur citur, pat par lētu valsti izsludinātajā Bosnijā un Hercegovinā tās ir augstākas (dīzeļdegvielas cena – Bosnijā un Hercegovinā EUR 1.19 (657 kunas par 70 litriem),  Horvātijā 1,25/l, arī Austrijā, Ungārijā cena apmēram tāda pati.
 • Vinjetes noteikti jāpērk Austrijā, Slovēnijā, Slovākijā, Ungārijā un Čehijā un JĀLĪMĒ uz auto loga sekojot norādēm uz vinjetes.  Slovēnijā nopirkuši vinjeti, atstājām to piespraustu pie loga un varas pārstāvis, apturot mūsu auto, izsacīja brīdinājumu par 150 eiro lielu soda naudu par neuzlīmētu vinjeti. Tā kā – nekādas pašdarbības, jālīmē un viss.

Horvātijā visās naktsmājās, kuras biju rezervējusi caur http://www.booking.com, pieņem eiro, tāpēc iesaku naktsmītnēm nemainīt naudu uz horvātu valūtu, jo uz valūtas maiņas rēķina vienmēr sanāks zaudēt. Horvāti naudas maiņai izmanto savas nacionālās bankas kursu 1 eiro = 7,59 (2015.gada maijā), savukārt mainot eiro uz kunām, kurss Latvijā ir 7,24 (Tavex), īpaši neizdevīgs – 7,00 uz Horvātijas robežas, horvātu maiņas punktos – vidēji 7,37.

Mūsu naktsmītnes:

Polija – 1 nakts turpceļā un 1 nakts atpakaļceļā, jāsaka, ka Polijā viesnīcas parasti ir ļoti labas, ar bagātīgām brokastīm, tīras un kārtīgas:

horvātija ar auto ceļojums praktiski ieteikumi dubrovnika
Dubrovnika
horvātija ar auto ceļojums praktiski ieteikumi

Otrās ceļojuma dienas laikā braucot uz Horvātiju caur Slovākiju un Ungāriju, laiks atļauj 2-3 stundas veltīt kādas vietas apskatei, mēs izlēmām par labu Budapeštas apskatei, ko tomēr neiesaku darīt. Lai kaut daļēji izjustu un iepazītu Budapeštu, tad tai būtu mierīgi un nesteidzoties jāvelta pāris dienas, mums atvēlētajā laikā  – trīs stundās, tik vien paspējām kā pastaigāt no centra līdz tiltam, paēst kafejnīcā, paburzīties sasvīdušo tūristu pūļos un pēc tam gandrīz stunda pagāja, kamēr izbraucām ārā no pilsētas. It kā esi bijis, bet tajā pašā laikā neesi bijis Budapeštā. Iespējams, lielpilsētas vietā labāk izvēlēties dažas stundas pavadīt pie Balatona ezera, apmeklēt nelielos ciematiņus ar skaistajām villām tā krastā vai izbraukt ar kuģīti.

 • Neiesaku ēst picērijā pie Dubrovnikas vecpilsētas (tajā ielas pusē, kur stāv taksometri), cenas stipri augstākas kā pašā vecpilsētā aiz mūriem – picas sākot no 57 kunām, salāti 60 kunas (ap 9 eiro), kaut Dubrovniku vecpilsētā promenādē gar jūru esošajā restorānā salātus varēja pasūtīt par 35-40 kunām, kā vēlāk izpētīju.
 • Bezmaksas autostāvvieta Trogirā – iebraucot Trogirā no Marinas puses, jābrauc taisni līdz autobusu stāvlaukumam pilsētas centrā, pretī stāvlaukumam otrā ielas pusē ir pagrieziens pa kreisi, ceļš ved mazliet augšup, gar skolu un auto var novietot stāvlaukumā ielas labajā pusē.
 • Braucot pa maksas ceļu no Splitas uz Dubrovniku, lieliska apstāšanās vieta ir pēc Zagvozd, pirms Biokovo.  Benzīntanks un stāvlaukums ierīkots pie apbrīnojami skaistas ielejas starp kalniem, kur gribas uzkavēties ilgi un nedomāt par laiku. Ideāla vieta, kur ieturēt līdzpaņemtās pusdienas un baudīt kalnu tuvumu.
horvātija ar auto ceļojums praktiski ieteikumi
Atpūtas vieta starp Zagvozd un Biokovo braucot pa maksas ceļu uz Dubrovniku
 • Kopumā jāsaka, ka Horvātija ir ļoti skaista un ar atpūtai ļoti piemērotu klimatu un ainavām, jūras tuvums sniedz vietējiem lielas iespējas piedāvāt dažnedažādas aktivitātes tūristiem, tomēr dārdzība ir nenoliedzama un masu tūrisms jau labu laiku sācis savu uzvaras (vai posta??) gājienu uz šo Adrijas jūras apskaloto zemi. Ja ceļo vienatnē vai divatā un nav pretenziju pret grupu tūrismu, tad daudz izdevīgāk ir ceļot, izmantojot tūrisma aģentūru piedāvājumus, šobrīd izteikti redzams, ka topā ir Horvātija.
horvātija ar auto ceļojums praktiski ieteikumi
 • Suvenīri no Horvātijas – var iegādāties lavandas izstrādājumus – eļļas, ziepes, krēmus, maisiņus ar kaltētu lavandu, pat šokolādi, jo Hvaras sala ir izslavēta ar saviem lavandas laukiem. Horvātijas vīni (labākās vīna darītavas pēc vietejo ieteikuma – Babič,  Dingač, Plavac mali, Malvazija), olīveļļa, gliemežvāki, mežģīnes, kaltēti augļi, vīģes utt.
horvātija ar auto ceļojums praktiski ieteikumi

Izmaksas diviem cilvēkiem uz 8 dienām (2015.gads)

 • Maksas ceļi – 123 EUR (t.sk. maksas ceļi Horvātijā 53 eiro (Zagreba – Splita – Dubrovniki – Plitvice – Zagreba, un līdz  robežai), vinjetes nereāli dārgas, it īpaši lētākajās valstīs, Austrija – 8, Slovākija – 11, Slovēnija – 15, Čehija – 17, Ungārija – 10 eiro.
 • degviela – 360 EUR (dīzelis, nobraukti nedaudz vairāk kā 5000 km)
 • naktsmītnes 249 EUR (7 naktis)
 • pārtika, ēšana, veikali – 350 EUR
 • suvenīri – 40 EUR
 • apskates objekti – 120 EUR (cenas 1 pers. Plitvices nacionālais parks – 15 eiro,  Paklenica – 6 eiro, Dubrovnikas mūri – 12 eiro, kuģītis uz trijām Elafītu salām ar zivju pikniku – 35 eiro)

14 Comments

 1. Super 🙂 pēc mēneša tieši domājam divatā ar auto aizbraukt līdz Horvātijai. Paldies par noderīgo informāciju! 🙂

 2. Vai varetu uzrakstit vairak par to pukniku uz kugisa?Vai katru dienu tas iespejams un biletes ieprieks japasuta un tas ir tiesi Dubrovnikos?

  1. Par kuģīti bija tā, ka šo izbraucienu mums piedāvāja naktsmāju saimnieks – pieņemu, ka tieši viesnīcās, kur tūristi paliek, ir visērtāk sarunāt šo pikniku, jo ir iekļauts arī transfērs no viesnīcas pa tiešo uz krastmalu un pēc tam atvešana atpakaļ uz viesnīcu dienas beigās. Bet noteikti arī vietējās tūrisma aģentūras piedāvā šādus braucienus, jo tie ir ļoti plaši izplatīti, vairāki kuģīši katru dienu atiet no Dubrovniku ostas (protams, arī citās Horvātijas dienvidu pilsētās noteikti ir šādi piedāvājumi).

 3. Sveicināti,

  Vai gadījumā neatceraties kāda bija ūdens temperatūra?
  Cik grādi un kā pēc sajūtām?
  Interesē Maija otrā puses un pie Splitas.

  1. Sveicināti, Marek, maijā ūdens pie Dubrovnikiem nešķita silts, bija diezgan pavēss, es teiktu ap 14-15 grādiem, tomēr peldēties varēja, un divas vai trīs reizes to arī darījām. Pie Splitas varētu būt līdzīgi, kaut gan tas ir vairāk ziemeļos. Mēs bijām maija pirmajā pusē, uz maija beigām varētu būt siltāks ūdens.

 4. Sveiki, domājam ar draugiem doties ceļojumā uz Horvātiju. Gribējām paintresēties par tiem maksas ceļiem. Vai vjetas pērk uz vietas valstī, kurai brauc cauri – muitā? Un kā ir vjetām, piemēram, mēs braucam 1dienā, bet atpakaļ 7dienā, tad mums būs jāmaksā vēlreiz? vai tā vjeta ir derīga uz kādu laiku? Un maksa par ceļiem un vjetām ir no cilvēka vai no mašīnas?

  1. Sveiciens! Vinjetes ir pieejamas uz robežas kontrolpunktos, vienkārši jāpaseko līdzi, kur uz būdiņām vai ēkām rakstīts – vinjete, visās valodās tas skan līdzīgi un tāpēc atrast nebūs problēmu. Laikam bija arī benzīntankos, bet labāk ilgi negaidīt un nopirkt uzreiz pie robežas, jo ceļu policija parasti savus posteņus ierīko tuvu robežai un ar binokļiem meklē, vai vinjete ir pielīmēta. Vinjetes tiek pārdotas uz auto, nevis uz cilvēku skaita. Cena atšķirās atkarībā no dienu skaitu, cik ilgi vinjete ir derīga, ja pareizi atceros, mēs pirkām mazāko iespējamo dienu skaitu, jo nebraucām atpakaļ pa to pašu maršrutu, bet pa citām valstīm, tāpēc nebija nozīmes pirkt uz vairākām dienām, parasti var izvēlēties un nopirkt uz 7, 9 dienām vai padsmit dienām, ierēķinot arī atpakaļceļu. Veiksmi ceļojumā, ja vēl kādi jautājumi, priecāšos atbildēt! Varat rakstīt arī uz epastu mara.bitane@koknese.lv Noteikti apskatiet Dubrovniku!

 5. LABDIEN,vai kaut kas dzirdets Horvatija par masinu riepu caurdursanu vai ko tamlidzigu ir?:)P.S.paldies par rakstu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.