Zumzum: Pārsteidzošie darinājumi no vilnas

zum zum lelles no vilnas
zum zum lelles

Kārtējo reizi nejauši uzzinot par oriģināliem latviešu darinājumiem, pārsteidz cilvēku izdomas spēja un, galvenais, uzņēmība nebaidīties īstenot lieliskas idejas. Bijušās žurnālistes, divu bērnu māmiņas Diānas Grantas īpašais sirdsdarbs ir vilnas leļļu izgatavošana, ko viņa īsteno jau pusotru gadu, aizraušanos ar tām un krāsām pārceļot uz vilnas skulptūru radīšanu. Bet ko nozīmē Zumzum?! Pati Diāna savā mājaslapā raksta: Zumzum nav uzņēmums. Tas nav arī brends. Zumzum ir skaņa, kas rodas, daudz strādājot un radot vēl nebijušas lietas. 

Aplūkojot Diānas veidoto leļļu klāstu, pārsteidz brīnišķīgi smalkais un rūpīgais darbs, kas ielikts katrā darinājumā. Šķiet, ka Diāna spētu izveidot jebko, nepieciešama tikai atveidojamās personas fotogrāfija, ja ir vēlme pasūtīt kādai slavenībai vai tuvam cilvēkam līdzīgu portretlelli.

Lelle tiek veidota no vilnas, taču tai ir metāla karkass, kas nodrošina stingrību, tai pašā laikā ļauj tai brīvi locīt kājas, rokas, rumpi, pagriezt galvu. Lelles augstums sasniedz 40-45 cm un tā ir nostiprināta uz koka statīva.

Diāna izgatavo arī aksesuārus, šalles, brošas, mazākas un lielākas dzīvnieku lellītes, un savādi fascinējošas fejas, kuras izskatās kā izkāpušas no sen aizmirstas pasakas. Un tas viss no vilnas, rūpīgi apstrādātas un prasmīgi pārveidotas, līdz tā iegūst no mākslinieka iedvesmas dzīlēm dzimušas būtnes vai lietas veidolu.

Manuprāt, ļoti laba dāvana cilvēkam, kas prot novērtēt oriģinalitāti un labas idejas. Kā arī priekš tiem, kam viss jau ir.

TVNET raksts par Diānas nodarbošanos

ZumZum mājaslapa: www.zumzum.lv 

Foto: http://www.zumzum.lv

1 Comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.