Pielūdzējs ar dunci

šarlote linka pielūdzējs

Šarlote Linka “Pielūdzējs” – ja pēc grāmatas  nosaukuma izlasīšanas uzreiz iedomājaties romantisku stāstu par divu cilvēku satikšanos, ziedu pušķiem, dāvanām, romantiskām vakariņām sveču gaismā un pastaigām saulrietā kādā skaistā Vācijas ciematiņā, tad būsiet pamatīgi maldījušies. Lai arī Šarlotes Linkas latviešu izdevumu grāmatu vāki liecina par salkani romantisku literatūru, viņas lauciņš ir psiholoģiskie spriedzes romāni, kuros atklājas cilvēku būtības slēptākās dzīles.

Romānā paralēli risinās divi stāsti.

Mežā tiek atrasta nežēlīgi noslepkavota jauna sieviete. Policija uzsāk izmeklēšanu, taču par mirušo ir zināms visai maz, jo vairākus gadus viņa bijusi prom no dzimtās vietas. Mirušās sievietes māsa, lai arī ilgus gadus neredzējusi savu māsu Annu, nespēj aprast ar domu, ka māsa mirusi vardarbīgā nāvē. Viņa sāk meklēt cilvēkus, kas Annu pazinuši un lēnām soli pa solim tuvojas atrisinājumam…

Leona kļūst par liecinieci traģiskam nelaimes gadījumam – viņas acu priekšā kāda sieviete  izdara pašnāvību, izlecot pa logu. Drīz pēc šī notikuma viņu atstāj neuzticīgais laulātais draugs Volfgangs. Mierinājumu Leonai sniedz mirušās sievietes izskatīgais un šarmantais brālis Roberts, kurš izrāda pastiprinātu interesi par Leonu.  Viņi satuvinās arvien vairāk, taču pamazām Leona apjauš, ka Roberts nav gluži tāds, kādu viņa to iztēlojusies. Tuvinieki un bijušais vīrs brīdina Leonu neturpināt attiecības ar Robertu, taču, kad  Leona izlemj pamest Robertu,  ir jau par vēlu…

Linkas psiholoģiski spēcīgais  rokraksts, līdzīgi kā pārējos autores darbos, turpina izpausties arī šajā romānā. Jau no pašām pirmajām lappusēm dveš apjausma par ļaunuma esamību. Soli pa solim Linka vedina lasītāju dziļāk savu personāžu dzīvēs un likteņos.

Iespaidu ziņā šis darbs nav tik emocionāli un psiholoģiski piesātināts kā “Otrs bērns” vai “Kad klusums beidzas”, tomēr arī “Pielūdzējā” lasītājs tiks pie labas devas spriedzes un līdzpārdzīvojuma.

Atsauksmes par citiem romāniem:

Cietsirdīgās spēles

Kārtējais lieliskais kriminālromāns: Šarlote Linka “Pieviltā”

Šausmu pilnā izvēle

Lapsas ielejas baisais noslēpums

Mans pēdējo gadu labākais atklājums – ŠARLOTE LINKA

5 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.