Suvenīri no Latvijas jeb ko aizvest kā ciemakukuli

Brīžos, kad paredzēta draugu, radu apciemošana ārzemēs vai nakšņošana viesģimenēs kāda ārzemju izbrauciena laikā,  pieklājība prasa  sagādāt kādu suvenīru kā pateicību par izmitināšanu un laipnību. Man tuvākajā laikā gaidāmi divi šādi braucieni – uz Vāciju un Baltkrieviju –  un tāpēc ar interesi parakājos interneta dzīlēs dažādu  ideju meklējumos. Pēc visiem meklējumiem secinājums ir viens – Latvijai raksturīgu mantu, lietu un gardumu ir diezgan daudz, taču tas nenozīmē, ka izvēle kļūst vieglāka – galu galā vairāk jādomā par to, kam tiks  suvenīri un kā tos varēs pielietot saņēmēji.  Šoreiz manā izvēlē neietilpst ne rupjmaize, ne šprotes, ne māla podi, lina dvieļi vai Melnais balzāms, bet gan kaut kas citādāks.

ŠALLES UN ROTAS

Jauks latviešu meiteņu kopdarbs – uzņēmums CITA ROTA veido brīnišķīgas šalles ar Lielvārdes jostas rakstu, ko var dāvāt kā suvenīru ļoti īpašam cilvēkam vai valkāt pats, parādot mīlestību pret savu dzimto zemi  – Latviju. Pieejamas dažādas krāsas – koši sarkanbalta, Latvijas karoga, pelēki balta, zili balta, melnbalta, zaļi balta.  Uzņēmuma piedāvājumā ir arī sudraba un apzeltītas rotas.

AMATNIECĪBAS IZSTRĀDĀJUMI

Plaša rokdarbu, rotaļlietu, aksesuāru, rotaslietu, koka izstrādājumu izvēle atrodama http://www.meistardarbs.lv, kur rokdarbnieces un rokdarbnieki piedāvā savus meistarojumus.

Ādas apstrādes darbnīca Koknesē “Mazā Kāpa” piedāvā ļoti skaistus un daudzveidīgus izstrādājumus no ādas ar latvju zīmju simboliku – ieskatam daži no brīnišķīgākajiem darinājumiem. Mājaslapa – DUNENSE

dunense ādas jostas Latvijas suvenīrs
Attēls no https://www.facebook.com/DUNENSE/
dunense ādas maks nažiem Latvijas suvenīrs
Attēls no https://www.facebook.com/DUNENSE/
dunense ādas komplekts Latvijas suvenīrs
Attēls no https://www.facebook.com/DUNENSE/

GARDUMI

Unikāls suvenīrs, kas saņēmis „Gada balvu dizainā 2011” un iekļauts nacionālās aviokompānijas „AirBaltic” iepirkšanās katalogā, ir Saldais dzintars. Skaisti noformēts, glīts un tik tiešām oriģināls suvenīrs.  http://saldaisdzintars.lv/lv

saldais dzintars Latvijas suvenīrs krelles
Attēls no http://saldaisdzintars.lv/

Latvijas uzņēmums “Ricberry” ražo ļoti interesantas ēdamlietas un gardumus no augļiem, ogām un šokolādes. Par viņu produkciju esmu rakstījusi – šeit 

oriģināls suvenīrs būs arī jebkas no mazā uzņēmuma “Latvijas Ķiploks”, vai tās būtu ķiploku karameles, ķiploku pesto vai alus, izvēle ir liela.

Latvijas ķiploks suvenīrs

DZĒRIENI

Ja zināms, ka suvenīra saņēmējs varētu būt vīnu cienītājs, ciemakukulim var izvēlēties kādu no latviešu ražotāju vīniem. Man personīgi ļoti patīk rudens vīns, ko ražo Durbes veltes, Zilver vīni un rabarberu dzirkstošais vīns no Abavas vīna darītavas – kā piemēru ieliku šos dzērienus, taču vietējo ogu un augļu vīnu izvēle ir ļoti plaša.

Abavas vīns dāvana Latvijas suvenīrs
Attēls no https://www.facebook.com/abavas.vinadaritava

Visa veida suvenīrus var meklēt:

Nu ko, gādājam suvenīrus un dodamies ceļā! 🙂

6 Comments

  1. Kad bija mācību ekskursija uz Vāciju, palīkam pie studentiem. Es ar draudzeni viņiem atvedam maizi ar augļiem, dzērvenes pūdercukurā un vel kaut kādu neparastu šokolādi no Emīla Gustava.
    Šokolāde tā ari īsti nepatika, bet dzērvenes un maize tika apēstas gandrīz uzreiz.
    Protams katram ir sava gaume, bet ar šokolādēm ir grūti, jo pa ceļam tās var izkūst vai salūzt.
    Bet ēdam dzintars ir vienkārši ģenerāli un satriecoša dāvana.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.