Solis tālāk Ēnu pasaulē. Kasandra Klēra “Pelnu pilsēta” (The Mortal Instruments)

“PELNU PILSĒTA” ir otrā grāmata Kasandras Klēras radītajā jauniešiem domātajā fantāzijas sērijā The Mortal Instruments.  Piecpadsmitgadīgās Klerijas pasaule pēc  pieredzētajiem notikumiem un iepazīšanās ar Ēnu medniekiem ir sagriezusies kājām gaisā. Klerijas māte Džozelīna ir komā, viņas jaunatrastais brālis izturas neciešami  un izaicinoši, attiecības ar labāko draugu Saimonu kļūst arvien sarežģītākas, turklāt izrādās –  Klerijai  piemīt īpašas spējas, kas nav raksturīgas  nevienam Ēnu medniekam.  Varu alkstošais Klerijas tēvs Valentīns iegūst otro no Eņģeļa dāvanām – Zobenu, ar kura palīdzību spēj izsaukt dēmonu pulkus no citām dimensijām. Ēnu medniekus un viņu sabiedrotos gaida kauja pret  Valentīna radīto dēmonu armiju un cīņa par savu nākotni.

Ja pēc pirmās grāmatas jutu salīdzinoši nelielu  interesi par turpmākajiem notikumiem, tad  otrās grāmatas lasīšanas laikā notikumi  ievilka sevī  un visu darbu izlasīju ļoti īsā laikā, burtiski nespējot izlaist grāmatu no rokām.

Pelnu pilsētā autore šad tad palūkojās uz notikumiem no citu varoņu – Džeika un Saimona, ne tikai Klerijas skatupunkta. Varētu vēlēties, lai šādu momentu būtu vēl vairāk, jo šādas atkāpes bagātina grāmatas sižetu un palielina spēju just līdzi grāmatas varoņiem un dzīvot līdzi to  gaitām.  Apbrīnojami uzkrītoša ir Klerijas vēlme bāzties visām pudelēm par korķi, šajā gadījumā, visās briesmās līst iekšā pašai pirmajai.  Tomēr nodoties kāda varoņa nonievāšanai nebūtu prāta darbs, jo autors savu varoni izveidojis tādu, kāds viņš ir, nevis tādu, kādu viņu gribētu lasītāji. Lasītāji ir dažādi un visiem izpatikt tāpat neizdosies. Kasandrai Klērai ir izdevies radīt apbrīnojami kolorītus varoņus, kas paliek atmiņā un kuru likteņiem gribas sekot līdzi – nopietnais un labsirdīgais Lūks,  kičīgais burvis Magnuss Lāsts (Magnus Bane), negantā  Inkvizitore, kas dziļi sevī glabā neizdzēšamas sāpes par dēla zaudējumu, Klerijas labākais draugs Saimons, kuram jāpiedzīvo neatbildētas mīlestības lāsts un, protams, Džeiks –  neciešamais, augstprātīgais Klerijas blondais grēks.

Notikumi un sižeta pagriezieni grāmatā neatslābt ne mirkli, neļaujot atslābt arī lasītājam. Neatbildēti jautājumi, sīkas norādes uz vēl neatklātiem noslēpumiem, attiecību sarežģījumi, neskaidrība par nākotni – autore ir radījusi spilgtu, ticami savērptu fantāzijas pasauli, kas lasītāju pavedina ar savu varoņu cilvēcību, īstas mīlestības klātbūtni, piedzīvojumu garšu un fantastisko būtņu un vietu maģisko pievilcību.

Trešā sērijas grāmata “STIKLA PILSĒTA” (atsauksme) jau ir izdota latviešu valodā. Kopumā sērijā ir sešas grāmatas, no kurām Zvaigzne ABC sākotnēji plānoja izdot tikai pirmās trīs, tomēr nav teikts, ka izdevniecība nepārdomās. Tiem, kas lasa angliski, īpašu problēmu nebūs iepazīties arī ar pārējām daļām. Pagaidām angliski ir izdota arī ceturtā grāmata “CITY OF FALLEN ANGELS” (“Kritušo eņģeļu pilsēta”) un piektā grāmata “CITY OF LOST SOULS” (“Zudušo dvēseļu pilsēta”). Sestā daļa “CITY OF HEAVENLY FIRE” (“Dievišķās uguns pilsēta”)  tiks izdota 2014.gada maijā.

5 Comments

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.