No sava likteņa neizbēgt. Keita Mosa “Labirints”

keita mosa labirints

1209.gada jūlijs, Karkasona: tēvs iedod savai sešpadsmit gadus vecajai meitai noslēpumainu grāmatu, teikdams, ka tajā rodams īstā Grāla noslēpums. Lai gan Alaīsa neizprot savādos vārdus un simbolus šajā grāmatā, viņa apzinās, ka liktenis lēmis viņai to sargāt. Ir jānes lieli upuri, jābalstās uz nesatricināmu ticību, lai saglabātu labirinta noslēpumu, kas radies pirms gadu tūkstošiem senās Ēģiptes tuksnešos… 2005.gada jūlijs: arheoloģiskajos izrakumos, kas notiek kalnos netālu no Karkasonas, Alise Tannere atrod slepenas kapenes un divus skeletus.Kapeņu alā viņa jūt neizskaidrojama ļaunuma tuvumu un reizē pārsteigta atskārš, ka saprot noslēpumainos senos vārdus, kas iegrebti akmenī. Pārāk vēlu Alise aptver, ka ir kļuvusi par cēloni šaušalīgu notikumu virknei, ko nespēj ietekmēt, un, ka viņas liktenis ir nesaraujami saistīts ar kataru likteņiem 800 gadu tālā pagātnē.

Kārtējais romāns jau tik ierasto darbu saimē, kas apvieno sevī vēsturiskus notikumus, ievītus mūsdienās, detektīvromāna elementus, pakaļdzīšanos, slepkavības, senus noslēpumus un to nākšanu gaismā, un, protams, kā nu bez mīlestības?! Lasot grāmatu, ik pa brīdim rodas vēlme pameklēt informāciju internetā, lai uzzinātu, vai patiešām tā viss noticis, kā autore ir aprakstījusi. Saprotams, galvenās darbības personas ir izdomātas, bet notikumi un vietas ir eksistējuši un tāpēc man kā lasītājam galvā sāk šaudīties domas, ka kaut kas no tā tomēr varētu būt noticis ļoti līdzīgi tam, kā aprakstīts un tieši tādēļ grāmata sāk saistīt vēl jo vairāk. Lai arī tehniski un saturiski uzbūvēts diezgan prasmīgi, kopumā romāns ir viegla rakstura, nedaudz paredzams darbs, kas satur visus klasiskos vēsturiskā piedzīvojumu romāna elementus vienkopus – bēgšanu no „sliktajiem”, romantiku, senu noslēpumu, kas glabājies gadus simtiem ilgi, un veiksmīgu atrisinājumu. Viennozīmīgi romāns, ko aši izlasīt un tikpat aši un viegli arī aizmirst.

Jāpiebilst, ka pēc romāna sižeta ir uzņemts miniseriāls, kas savu pirmizrādi piedzīvoja 2012.gadā. Seriālam ir divas sērijas. Galvenās lomas tēlo visai labi zināmi aktieri, un tieši šo aktieru dēļ es plānoju noskatīties „Labirintu”. Alaīsas vīra lomā Toms Feltons – Drako Malfojs no Harija Potera  filmām, savukārt tie, kuri sekojuši līdzi BBC seriālam „Merlins”, ļaunprātīgās Oriānas lomā seriālā atpazīs Morganu jeb aktrisi Keitiju Makgratu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.